Stygian: Reign of the Old Ones

Platforma: pc

Stygian: Reign of the Old Ones je izometrické fantasy rpg, které je zasazeno do hororového světa H. P. Lovecrafta. Hra se bohužel řadí mezi řadu lehce nadprůměrných titulů, jenž jsou inspirované anebo se přímo zakládají na díle slavného spisovatele (například nedavné Call of Cthulhu).

Mezi největší klady patří (tradičně) vynikající pochmurná atmosféra, přesný minimalistický audiovizuál, košatý strom dialogů a mnoho možností, jak se ve hře specializovat (detektiv, okultista, zloděj, bijec atd.). Spousta zmiňovaných dialogů nabízí i možnost odpovědí, které jsou nějak podloženy danou specializací povolání anebo dalším zaměřením postavy (psychologie, výmluvnost, detekce prostředí…). S touto složkou hratelnosti si tvůrci ze studia Cultic Games velmi dobře poradili. I příběh o zápolení s paranormálními silami ve fantaskních paralelních světech má svou kvalitu.

Horší je to už s technickou stránkou hry, strohým uživatelským rozhraním, nepříjemným pixelhuntigem a extrémně častým načítáním během přechodu mezi lokacemi. Tyto vady na kráse až tolik nesužují dobré jádro hratelnosti, avšak přesně tohle dělá nedokonalý a tahový soubojový systém. Ten je skrz naskrz průměrný a značně nezajímavý. Soubojů je ve hře hodně a bohužel z velké části zastiňují výtečnou nebojovou složku hry. Nezměrný potenciál „lovecraftovského“ světa nebyl ani v této hře naplněn.

Minimální HW konfigurace: Windows 7 (64Bit), Intel Core i3, 2 GB RAM, NVIDIA GeForce 450 GTS nebo AMD Radeon HD 5750, 5 GB volného místa na disku

Naše hodnocení
Vaše hodnocení
[Celkem: 1    Průměr: 3/5]

Napsat komentář

Your email address will not be published.