Slay the Spire

Platforma: pc, PS4, Xone, Switch, iOS, Android

Slay the Spire je typickým příkladem malé-velké hry, která je založena na jednoduchém konceptu, avšak dokáže zabavit na dlouhé desítky hodin. Mezi podobné tituly patří například Hand of Fate 2, Ironcast, Into the Breach či Dead Cells, přičemž Slay the Spire má s těmito hrami mnoho společných prvků. V zásadě se jedná o tahovou rogue-like bojovku s výtečně zakomponovaným systémem postupně vylepšovaného karetního balíčku (deck building).

Hráč si postupem času může vybrat ze tří hrdinů (velmi zjednodušeně útočník, obranář, kouzelník) a vyrazit na průzkum bojem do temných kobek. Postup náhodně generovanými úrovněmi lze částečně volit. Nejčastěji se na přehledné mapě úrovně nacházejí souboje, ale najde se tam i nějaká ta truhla, obchodník, místo pro odpočinek či zcela náhodné setkání. Na konci každé úrovně čeká tuhý boss. Vyjma vylepšování karet a získávání nových karet lze také nakupovat či střádat pomocné artefakty a lektvary.

Slay the Spire se hraje pokaždé trochu jinak (náhodné generování výběru karet a předmětů) a pokaždé je to skvělá zábava. Motivace dostat se dál při příštím průchodu hrou je opravdu značná. Vývojáři z amerického studia Mega Crit vytvořili opradový herní klenot, který fantasticky zabaví nejen všechny příznivce propracovaných karetních akčních titulů. „Kartáři“ si samozřejmě mohou přičíst k dobru i tu zbývající půlhvězdu.

Finální trailer

Minimální HW konfigurace: Windows XP, procesor s 2 GHz, 4 GB RAM, grafická karta s 256 MB paměti

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář