275. Páteční podvečerní… o nejočekávanějších jarních seriálech

Hlavní seriálová sezóna probíhá díky platformám typu Netflix a HBO již v podstatě po celý rok a není jednoduché registrovat všechny zajímavé televizní novinky či nové sezóny zavedených seriálů. I během jara bude na bohatém televizním poli živo a čeká nás i několik očekávaných seriálů v celoročním kontextu. V dnešní Páteční podvečerní vybereme ty nejzajímavější televizní novinky jednotlivých jarních měsíců. Co se úvodu roku týče, tak tam si zaslouží zmínku několik premiér. Pozitivní ohlasy se točí především okolo fantasy hororu Zámek a klíč, druhé řady hardcore sci-fi Altered Carbon či třetí řady historické detektivky Babylon Berlin. A nyní už se hlásí o slovo jarní tituly.

Důkazem velkého množství nových projektů, ve kterých se těžko orientuje, budiž nedávná premiéra osmidílné minisérie Devs od tvůrce Alexe Garlanda (Ex Machina, Anihilace). O tomto psychologickém sci-fi thrilleru, který se zřejmě schovával někde pod informačním povrchem, slyšíme úplně poprvé a okamžitě nás začal zajímat. Nedostatek nových informací určitě není případem třetí řady westernového scifka Westworld (od 15. 3.). Mezi stávající herecké tváře se připojí například Aaron Paul či Vincent Cassel, děj se bude odehrávat během osmi dílů ve futuristické verzi Los Angeles. Na změnu prostředí se těšíme. Přinášíme povědomí i o minisérii s celkem dlouhým názvem Self Made: Inspired by the Life of Madam C.J. Walker (od 20. 3.). Madam Walkerová byla první afroamerickou milionářkou v historii, přičemž zbohatla díky obchodu s kosmetikou. I díky hlavní roli vynikající herečky Octavie Spencer se nám tento projekt dostal do hledáčku. A ještě jedna březnová premiéra: třetí řada kriminálního seriálu Ozark (27. 3.), k níž se po zhlédnutí druhé série jistě v budoucnu dostaneme.

Prvním dubnovým seriálem hodným pozornosti je historické drama Mrs. America (od 15. 4.), ve kterém půjde především o ženské aktivistické snahy v USA na počátku sedmdesátých let. Poněkud všední a často propírané téma (avšak se solidním potenciálem při správném zprostředkování či uchopení ehm) a skvostné herecké obsazení. Cate Blanchett, Rose Byrne, Elizabeth Banks či James Marsden se skutečně nescházejí v každém druhém seriálu. Bedlivě sledujme i premiéru čtvrté řady nadžánrového seriálu Fargo (od 19. 4.), v níž zavítáme do 50. let minulého století v Kansasu a zaměříme se na místní mafiány. Hlavní roli bude hrát komik Chris Rock. Neotřelá a pozoru hodná volba. A nezapomínejme ani na komiksového hrdinu Chrise Evanse, který v poslední době dokazuje (Na nože), že zvládá i jiné herecké kreace než je házení štítem a procítěné přednášení patriotistických proslovů. V minisérii Defending Jacob (od 24. 4.) si zahraje roli prokurátora, jehož mladý syn byl obviněn z vraždy. Poslední vybranou dubnovou premiérou je hororová podívaná Penny Dreadful: City of Angels (od 26. 4.) s Natalií Dormer v hlavní roli. Navázat na excelentní původní seriál bude těžké, avšak ne nemožné.

Zkušený seriálový tvůrce Ryan Murphy (American Crime/Horror Story, Zlá krev atd.) na samém začátku května představí svůj další projekt, jímž je historický seriál Hollywood. V tom se dozvíme něco o procesech v továrně na sny na prahu čtyřicátých let minulého století. Dočkáme se i páté řady skvělých Miliard (od 3. 5.), k čemuž asi netřeba více dodávat. Snad jen: znalci, těšme se, neznalci, začněte se dívat. Kvitujeme s povděkem i průnik filmových tvůrců do televizního světa. Jednu takovou událost představuje i seriál Damiena Chazella The Eddy (od 8. 5.). Děj bude (ne)překvapivě o pařížském pianistovi z jazzového klubu. Po Albertovi a Pablovi přijde na řadu ještě i Aretha ve třetí řadě životopisného seriálu Genius (od 25. 5.). Modří jistě vědí, že se jedná o legendární zpěvačku Arethu Franklin. No a květen zakončíme s postapokalyptickým scifkem Snowpiercer (od 31. 5.) s Jennifer Connelly v hlavní roli. Nabité televizní jaro: jinak to ani nejde nazvat. Dobře se bavte při sledování vašich oblíbených seriálů, mějte šťastnou ruku během objevování nových televizních univerz, a příště opět na počtenou! 🙂

Naše hodnocení
Vaše hodnocení
[Celkem: 2   Průměr: 5/5]

Napsat komentář

Your email address will not be published.