Shadowrun: Hong Kong

Platforma: pc

Třetí díl Shadowrunu s podtitulem Hong Kong je jednoznačně nejlepší díl celé novodobé série a s velkou pravděpodobností i nejlepší hra celých prázdnin. Vývojáři z Harebrained Schemes dotáhli celý koncept cyberpunkového tahového 2D RPGčka témeř k dokonalosti – oproti minulým dílům jsou tu mnohem zajímavější postavy (jak z vaší vlastní party, tak i npcčka), přibylo několik zajímavých vylepšení (levelování party, praktičtější interface…) a především lokace futuristického Hong Kongu jsou přecejen atraktivnější a zajímavější než poměrně fádní Seattle či až příliš minimalistický Berlín z předešlých dílů.

Co se příběhu týče, tak je takový klasický „shadowrunský“ – na začátku, poté co přijedete na žádost starého mentora do Hong Kongu, se všechno šeredně pokazí a následně se dostanete do služeb jedné místní šéfky triád, která zjišťuje, kdo za celým spiknutím stojí, zatímco vy vyrážíte na žoldácké mise. Ty jsou oproti minulým dílům více různorodé – záškodnické akce, frontální útoky na sídla korporací, zlodějské prácičky či vyšetřování vražd v zapadlých čtvrtích tvoří jen pomyslnou špičku ledovce. Je toho mnohem více a navíc můžete úkoly plnit libovolným způsobem, který se pravděpodobně bude odvíjet od složení celé skupiny či od směřování vaší hlavní postavy. Fantazii se zde meze nekladou – možností je spousta a hratelnost je opravdu vymazlená a hlavně skvěle vyvážená.

V novém Shadowrunu je témeř všechno správně. Jediná výtka se bude týkat obrovských kvant textu, jimiž se musíte proklikat a občas už to je dost frustrující – za to ta půlhvězda dolů. Jinak tu ovšem před sebou máme perfektní oldschoolové 2D RPGčko se zajímavým příběhem, dokonale funkčními herními mechanikami a atmosférickým prostředím jednoho z nejzajímavějších měst světa. Vzhledem k ceně 20 Euro (brzy bude klesat), značné znovuhratelnosti a celkové hrací době pohybující se přes 30 hodin, si nedovedu představit, že by si RPG-pozitivní hráči vůbec nechali tento skvost ujít. I vy ostatní nový Shadowrun zkuste – je jednoduše skvělý.

 Úvod hry

Minimální HW konfigurace: Windows XP, Intel Pentium 4 1,4 GHz, 2GB RAM, GeForce 315 nebo Radeon HD 3470 s 512 MB paměti

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář