Shadowrun: Dragonfall – Director’s Cut

Platforma: pc, mobilní platformy

Shadowrun: Dragonfall – Director’s Cut je standalone datadisk k tahovému 2D RPGčku Shadowrun Returns od studia Harebrained Schemes. Svět Shadowrunu, v němž se tato série odehrává (jednička v Seattlu, datadisk v Berlíně), je velmi rozmanitý a rozsáhlý – je to v podstatě futuristický ( druhá polovina 21. století) mix fantasy a sci-fi, ve kterém není nouze o elfy, trolly, draky a kouzlení, ale i o umělé inteligence, hackování a nadnárodní zlotřilé megakorporace. Zní to složitě, ale funguje to parádně a celé univerzum působí v rámci možností přirozeně.

Teď už k samotné hře. Ta začíná jednou nepovedenou akcí, ze které vaše parta hrdinů stěží vyvázne s holými životy. Následně se dostanou do svého úkrytu v jedné zapadlé berlínské čtvrti, odkud následně vyrážejí metrem na mise, jejichž cílem je především zjistit, co stálo za posledním neúspěchem. Samotný gameplay je rozdělený na přesouvací nebojovou část a tahovou soubojovu část, která tvoří páteř celé hry. Vaše (převážně) čtyřčlenná parta má v soubojích k dispozici množství různých, zbraní, kouzel, vychytávek a skillů, a ku pomoci jistě bude i RPG systém v podobě vylepšování hlavního hrdiny, kde se dá navýšit například síla, inteligence charisma a i jiné dílčí schopnosti. Díky nim se třeba dá i ze souboje „vykecat“ či ho jinak obejít -Možností volby jakým způsobem hrát je opravdu dost.

Všechno dění se odehrává za doprovodu různých jednoduchých, ale libozvučných cyberpunkových hudebních smyček, které perfektně dotvářejí atmosféru místního pozoruhodného světa, stejně tak jako do detailu vymodelované 2D lokace. V celé hře lze i díky množství vedlejších misí strávit více než dvacet hodin, což je vzhledem k ceně okolo pár stovek vynikající. Všem milovníkům netradičních 2D RPGček Dragonfall doporučuji – takhle dobrá oldschoolovka tu už nějaký ten pátek nebyla.

Úvod hry

Minimální HW konfigurace: Windows XP, Intel Pentium 4 1,4 GHz, 2GB RAM, GeForce 315 nebo Radeon HD 3470 s 512 MB paměti

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář