Ripper Street

   Historický seriál odehrávající se v Londýnském East Endu roku 1889, ve kterém policejní jednotka pátrá po chladném vrahovi prostitutek, přičemž po čase se tomuto snažení začne říkat případ Jack Rozparovač. První série se výhradně věnovala vyšetřování a pátraní po Rozparovači a byla i nejlepší a právem by dostala nejvyšší hodnocení.
   Druhá série se odklonila od linie Rozparovače a vydala se po cestě upřednostnění hlavních postav a především jejich životní útrap. Nebyla to úplně špatná sezóna tohoto pozoruhodného počinu z anglické tvorby, jen si prostě myslím, že z konceptu Rozparovače se dalo vytěžit mnohem více a přenést to i do další série, ale i tak si Ripper Street udržela vysokou laťku. Hodnocení by bylo 4.
  Třetí řada (nejspíše už poslední) se točila kolem vykolejeného vlaku a následných úmrtí nespočtu lidí a s nimi spjatého vyšetřování policejního Scotland Yardu. Začátek vypadal velice slibně – občasné vrácení ke kořenům seriálu (vyšetřování Jacka Rozparovače) přinášelo domnění, že tato řada bude představovat pomyslný vrchol celého projektu, jenže prostřední epizody obsahovaly poměrně dost vaty, jak se říká. Samotný konec nebyl špatný, ale mohl být i o něco vygradovanější, ale i tak to byla dobrá práce a závěr zřejmě definitivně potvrdil, že další série už nebudou.
Z celkového hlediska se jedná o skvostný počin britské televizní tvorby. Dobové postavy, autentické prostředí a zajímavý příběh, který rozhodně stojí za podívaní dávají celkové hodnocení v podobě pěkných čtyř hvězd.

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář