Original War

Platforma: pc

Jedna z nejlepších českých her, co byly kdy vytvořeny. To je realtime strategie Original War z roku 2001 od zaniklých Altar Interactive. Prvním a zcela zásadním prvkem, kterým tato hra boduje, je jednoznačně její příběh, který je opravdu vynikající – zásadní roli v něm hraje cestování časem, časové paradoxy, a také jedna menší surovinová rozepře mezi Ruskem a USA.

Děj je dále rozvíjen ve dvou rozsáhlých kampaních (celkem až 36 misí), jenž nabídnou množství různorodých misí, v nichž hraje prim především správa vaší základny a hlavně mikromanagement jejího osazenstva. Všechny postavy mohou mít čtyři základní specializace (voják, mechanik, dělník, vědec), postupují v průběhu misí na vyšší úrovně a v případě smrti je lze už těžko nahrazovat. V tomto ohledu se Original War od jiných rts výrazně liší – v jiných strategiích si snadno naklikáte výrobu zástupů anonymních jednotek, ale zde mají všichni vojáci své vlastní osobnosti a dá se k nim snadno vytvořit pouto, čemuž napomáhá i dnes už legendární, byť poněkud brakový dabing. Stejně tak to je i s budovami a vozidly, jejichž případná ztráta může znamenat i velké nesnáze v dalším postupu misí.

Original War je prostě jiná strategie. Strategie, která zcela neprávem zapadla (snad jen vyjma ČR) a která má přízvisko „originální“ ve svém názvu naprosto poprávu. Navíc se jedná o ukázkový příklad toho, že i originalita může jít ruku v ruce se zábavou. Za těch směšných pár Euro na Steamu Vám tuto hru prostě musím doporučit. I po čtrnácti letech od vydání neztratila nic ze svého kouzla a i graficky je na tom pořád dobře.

 

Gameplay trailer

Doporučená HW konfigurace: Windows XP (nepodporuje Win 8), Intel Pentium 2 GHz , 512 MB RAM, GeForce 4 s 256 MB paměti

 

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář