Reacher: druhá řada

Svérázný bývalý elitní armádní vyšetřovatel Jack Reacher ve druhé sezóně tentokrát vystoupil z autobusu v New Yorku, kam ho povolala jeho bývalá parťačka z rozpuštěné investigativní armádní jednotky. Jednotlivé členy Reacherovy bývalé skupiny někdo začal postupně likvidovat, přičemž stopa vede nejen do nejvyšších míst americké politické sféry, ale i do technologicky vyspělé americké zbrojařské firmy.

Klasické Reacherovy nekompromisní metody se budou v novém případu hodit a navíc i využije rozličných dovedností a specializací ostatních přeživších členů jednotky. Sehraný tým po letech vyrazí do akce, během které půjde často o život a bude potřeba precizní sehranost, bojové dovednosti a v neposlední řadě i užívání lstivých úskoků a léček. Hlavní příběhovou linii, okořeněnou obvyklým černým humorem, doplňují i pravidelné retrospektivní sekvence, které zobrazují působení vyšetřovatelské jednotky od jejího vzniku až po její rozpuštění za neblahých okolností.

Co člen, to charakter. To beze zbytku platí o všech Reacherových parťácích ze druhé sezóny, která jen o fous kvalitativně zaostává za jedinečnou první řadou. O něco méně výrazný a neotřelý případ, obdobně bezvadná sympatická grupa hlavních postav (dočkáme se i jednoho nostalgického návratu z první řady) a tradičně strhující akční sekvence. Celkově u mě s novou sérií panuje spokojenost. Už teď jsem zvědav, kde majitel nejširších zad a největší milovník čokoládových tyčinek Clark vystoupí příště z autobusu…

P.S: Třetí sezóna se již natáčí a bude mít premiéru nejpozději na začátku roku 2025.

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář