476. Páteční podvečerní… o černých koních roku 2024

V závěrečné epizodě tradiční výroční článkové trilogie si posvítíme na černé koně roku 2024, tedy na tituly, které disponují značným potenciálem k tomu, aby nás v ideálním případě příjemně překvapily svou kvalitou. Filmové žánrovky a snímky experimentálnějšího rázu, zbrusu nové seriály a v neposlední řadě i několik zajímavých herních želízek v ohni. To jsou hlavní zábavní okruhy pro dnešní Páteční podvečerní. Přejeme příjemné a inspirativní počtení.

Filmy

Road House (21. 3.)

Akční thriller nejen ze světa bojových sportů s Jakem Gyllenhaalem v hlavní roli, jemuž bude sekundovat hvězda MMA Connor McGregor. Filmová vlajková loď platformy Prime Video pro letošní rok.

Rivalové (25. 4.)

Sportovní drama se Zendayou od osobitého režiséra Lucy Guadagnina přesně spadá do filmové kategorie snímků, ze kterých se může vyklubat vynikající podívaná.

Arthur the King (25. 4.)

Mark Wahlberg a jeho psí přítel v extrémním vytrvalostním závodě přes Dominikánskou republiku. Tohle může být velká pecka.

Hit Man (7. 6.)

Akční komedie o nájemném zabijákovi z New Orleans je pro změnu jedním z hlavních filmových taháků od Netflixu pro letošní rok.

Bad Boys Ride or Die (13. 6.)

Čtvrtí Mizerové aneb další velký návrat ke slavné sérii. Co bude asi ústřední sehrané duo policajtů do nepohody vyvádět tentokrát?

Twisters (18. 7.)

Na to, jakým ikonickým a ničivým živlem je tornádo, tak o něm zas až tak moc dobrých filmů nevzniklo. Dalším pokusem bude snímek Twisters, jenž se pokusí navázat na slavný film Twister.

Borderlands (8. 8.)

Postapokalyptický akční snímek, který vznikl na motivy stejnojmenné herní série. V hlavních rolích se představí dvě zkušené herečky Cate Blanchett a Jamie Lee Curtis.

Lovec Kraven (29. 8.)

Akční komiksová podívaná se pokusí alespoň částečně napravit značně pochroumanou reputaci filmových komiksovek od Marvelu.

Joker: Folie à deux (3. 10.)

Charakterní herec Joaquin Phoenix ve druhé epizodě série o geniálním vyšinutém padouchovi. Tentokrát se k jeho snažení přidá i Lady Gaga.

Red One (14. 11.)

Akční dobrodružný snímek s nabitou hereckou sestavou (Rock, Chris Evans, J. K. Simmons): u nás panuje velká zvědavost a možná i nějaké to natěšení.

Seriály

Vládcové nebes (26. 1.)

Nový válečný seriál z produkce Stevena Spielberga a Toma Hankse, který se tentokrát zaměřuje na spojenecké osádky bombardérů za Druhé světové války.

The New Look (14. 2.)

Historické životopisné drama o Christianu Diorovi, zakladateli slavné stejnojmenné kosmetické a módní značky.

Šógun (24. 2.)

Věhlasný japonský herec Hirojuki Sanada se představí jako Šógun v epické historické podívané z období samurajů.

Režim (3. 3.)

Další televizní angažmá slavné herečky Kate Winslet proběhne v satirické minisérii o vůdkyni autoritářské země, která se ocitne na pokraji kolapsu.

Problém tří těles (21. 3.)

Slavný čínský sci-fi román se dočká televizního ztvárnění na Netflixu. Poutavých žánrových počinů holt není nikdy dost…

Fallout (12. 4.)

Postapokalyptická dobrodružná podívaná se pokusí zachytit unikátnost a atmosféru kultovní herní série. Jeden z nejočekávanějších titulů roku.

Tučňák (podzim)

V závěrečném čtvrtletí roku by měl dorazit na obrazovky neortodoxní antagonista Tučňák v podání Colina Farrella, který si roli vyzkoušel v posledním filmovém Batmanovi, kde jednoznačně zaujal.

Sympatizant (2024)

Televizní projekt s Robertem Downeyem Jr. zaujme už svým námětem o severovietnamském špiónovi, který působí na sklonku války nejen v jižním Vietnamu, ale i v USA.

Hry

Skull and Bones (16. 2.)

Letos by konečně měla vyjít očekávaná dobrodružná pirátská akční onlineovka, od které lze čekat vytříbenou hratelnost a rozlehlý svět k prozkoumání.

Final Fantasy VII Rebirth (29. 2.)

Remaky a předělávky starších dílů jedné z nejslavnějších herních sérií v posledních letech konkurují i novým dílům série. Vysokou kvalitu čekáme i zde.

Black Myth: Wukong (20. 8.)

Hardcore rpg odehrávající se ve fantasy světě vycházejícím z pozoruhodné čínské legendy vypadá z první upoutávek více než dobře.

Star Wars Outlaws (2024)

Další z početných herních příspěvků do nekonečné série Hvězdných válek se odlišuje zaměřením na pašeráckou a recidivistickou část (anti)hrdinů z populárního univerza.

Hollow Knight: Silksong (2024)

Pokračování slavné fantasy plošinovky má již několik let předplacené místo v našich výběrech. Tak snad už to tedy letos vyjde – po sedmi letech od jedničky.

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář