Orel Eddie

    Výtečné sportovní komediální drama, jehož hlavní postavou je britský skokan na lyžích Michael „Orel Eddie“ Edwards (hraje Taron Egerton), který se v roce 1988 zúčastnil zimních olympijských her v Calgary. Snímek zprostředkovává skokanovu životní cestu již od útlého dětství až do samotného olympijského závodu.

       Michaelův životní sen je dostat se na olympiádu. Po různých zdravotních a byrokratických peripetiích a množství neúspěchů v jiných disciplínách se shodou okolností rozhodne pro skoky na lyžích. V německém tréninkovém centru se ho po dlouhém nátlaku ujme bývalý talentovaný skokan Bronson Peary (Hugh Jackman), který momentálně holduje alkoholu a nezřízenému stylu života. Neortodoxní duo se i přes posměšky a nevěřícnost ostatních s vervou pustí do tréninku, který vede až k úspěšné olympijské kvalifikaci. Životní sen se stává skutečností.

     Orel Eddie je jeden z dalších filmů o nezdolné síle lidského charakteru, který ale přidává nadstavbu v podobě výtečné kamery, hudby, režie, hereckých výkonů a celkové neutuchající zábavnosti. Podívaná to je opravdu velmi zábavná, vtipná, občas i značně napínavá a na konci také zaručeně dojemná. Vlastně si teď marně snažím vzpomenout, že bych někdy viděl lepší a inspirativnější sportovní drama… Respekt všem skokanům na lyžích! 🙂

 

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář