Malé ženy

Snímek Malé ženy je filmovým zpracováním stejnojmenného románu od spisovatelky Louisy May Alcott. Režie i scénáře se ujala jedna z nejnadějnějších filmařek současnosti, Greta Gerwig, a ta do hlavních rolí čtyřech sester, které se v období Americké občanské války rozhodují, jakým směrem se bude ubírat jejich život, obsadila několik nadaných mladých hereček. Jsou jimi Emma Watson, Florence Pugh, Saoirse Ronan a Eliza Scanlen. Mladé dámy hrají opravdu výborně (navíc je hezky doplňuje talentovaný Timothée Chalamet) a ještě vylepšují můj celkový dobrý dojem z tohoto zdařilého snímku.

V zásadě se jedná o starosvětské romantické drama, jehož nadnesené motivy a problematiky mají svou nepopiratelnou hodnotu a aktualitu i v současnosti. Snímek je velmi příjemný: dojme, rozesměje i pohladí po duši. Jediná a poměrně nezásadní výtka putuje ke střídání dvou časových linií, v němž jsem se zpočátku úplně neorientoval, ale tento zajímavý prvek si lze rychle osvojit. Malé ženy mě příjemně překvapily a po předběžné lehké skepsi budu tuto podívanou řadit velmi vysoko – v rámci romantického žánru.

P.S: Ve filmu si zahrálo pamětihodné vedlejší role hned několik slavných hereček a herců jako je Meryl Streep, Laura Dern či Chris Cooper.

Naše hodnocení
Vaše hodnocení
[Celkem: 2   Průměr: 4/5]

Napsat komentář

Your email address will not be published.