Mage Knight: Ultimátní edice

Průměrná délka jedné hry: 120-150 minut, počet hráčů: 1-5, věk: 12+

Ultimátní edice české deskové hry Mage Knight od věhlasného tvůrce Vládi Chvátila obsahuje mimo základní hru také tři dosud vydaná rozšíření. Ty hru obohacují o další karty, jednotky, a také i o herní módy. V jednom z nich budete například bojovat proti herní inteligencí ovládanému generálu Volkarovi.

A jaká deskovka je vlastně Mage Knight? V podstatě se jedná o dosavadní nejlepší ztvárnění legendárních Heroes of Might and Magic do deskoherní podoby. Nádech oblíbené videoherní série je během hraní jasně patrný. Mage Knight je fortelná a poměrně složitá deskovka, která je určena výhradně náročným a zkušeným hráčům. Jen důkladné nastudovaní pravidel zabere několik hodin času. Doporučuji absolvovat první hru raději dříve nežli později: rozsáhlý popis pravidel se dá v kombinaci s první partií lépe vstřebat.

V jádru je Mage Knight tahovým rpgčkem, ve kterém se svým hrdinou postupujete po mapě a objevujete nová místa, nepřátele a poklady. Veškeré činnosti ve hře jsou řízeny kartami, které se dělí na mnoho skupin, mají rozličná využití a pojí se s nimi mnoho zákonitostí. Na hře oceňuji i originální a sofistikovaný systém kouzlení a posilování karet, během něhož hráč pracuje s krystaly a kostkami tzv. „many“. Mezi další zajímavé prvky hry patří systém dne a noci, navyšování hrdinovy slávy a pověsti, či najímaní pomocných jednotek.

Počet kusů české verze ultimátní edice nebude v brzké době navýšen, a tudíž vřele doporučuji příliš neotálet s případnou koupí. Důkladně ovšem zvažte, jestli je Mage Knight hra právě pro vás. Odměnou za nelehké začátky a těžší proniknutí do hry budiž vytříbená hratelnost a dechberoucí několikahodinové partie, které v rámci deskoherního světa takřka nemají konkurenci.

P.S: Zpracování jednotlivých komponent je vynikající a potěší i dobře rozvržená a krásně praktická velká krabice hry.

P.P.S: Mage Knight je jednou z nejlepších her pro solitérní (samostatné) hráče.

Naše hodnocení
Vaše hodnocení
[Celkem: 2    Průměr: 5/5]

Napsat komentář

Your email address will not be published.