268. Páteční podvečerní… o černých koních roku 2020

V závěrečné části naší novoroční článkové trilogie si prohlédneme letošní černé koně. To jsou tituly, které nás v roce 2020 mohou překvapit – ať už příjemně či nepříjemně. Po důkladném zvážení jsme jim nemohli udělit status „tutovky“ a píšeme o nich právě dnes namísto minulého týdne. Některé očekávané tituly jsme po zkušenostech z minulých let raději nezařadili, poněvadž nemají jisté datum vydání anebo je takřka jisté, že se jich dočkáme až v příštím roce (především seriály a hry). U seriálů jsme použili naši tradiční metodu a mezi černé koně namísto zavedených seriálů počítáme pouze zbrusu nové televizní projekty. Toliko k úvodu a nyní už můžeme začít se závěrečnou fází výhledu na letošní rok. Přejeme příjemné a inspirativní počtení.

Filmy

1. Last Night in Soho (17. září)

Očekávaný hororový thriller nadějného filmaře Edgara Wrighta. Hodně se nám zamlouvá i herecké obsazení, ve kterém figurují mladé tváře i protřelí herečtí matadoři.

2. Venom 2 (1. října)

Jednička nebyla špatná, ale od dvojky čekáme přecejen víc. Tento cool antihrdina má mnohem větší potenciál. Plus Tom Hardy.

3. Králíček Jojo (23. ledna)

Alternativní filmová verze temné německé historie dle Taiky Waititiho získala šest oscarových nominací, což už svědčí o jisté kvalitě.

4. Volání divočiny (27. února)

Obrovský a roztomilý psí hrdina, veterán Harrison Ford, krásná příroda a dobrodružný příběh. Mohla by to být fajn oddechová podívaná.

5. Godzilla vs Kong (19. listopadu)

V posledních letech to ve světě obřích dobráckých monster kapánek skřípe, ale některé filmy jsou povedené (první Godzilla, Kong). Snad to bude případ i této megalomanské týmovky…

6. The Hitman’s Wife’s Bodyguard (27. srpna)

Potenciál na akční komedii roku. Ryan Reynolds, S. L. Jackson a Salma Hayek nás opět s velkou pravděpodobností skvěle pobaví.

7. Death on the Nile (8. října)

Kenneth Branagh si jako Hercule Poirot libově upraví svůj spartánský knír a začne řešit další zapeklitý případ podle Agathy Christie.

8. Morbius (30. července)

Další komiksový antihrdina, který by letos mohl zabodovat. Na Jareda Leta je většinou spoleh a toho Jokera jsme mu už prominuli.

9. Antlers (16. dubna)

Hororová fantasy, který vypadá opravdu zajímavě. Snímek režiséra Scotta Coopera nás zajímá i díky jeho vynikajícímu westernu Nepřátelé.

10. The Tomorrow War (31. prosince)

Na konci roku bychom měli vidět akční sci-fi s Chrisem Prattem v hlavní roli. A tyto základní informace nám už samy o sobě stačí.

Další filmoví černí koně: Pod vodou (promítá se), Modelář (6. února), Bloodshot (12. března), Zátopek (13. srpna), Nobody (srpen), Halloween Kills (15. října). Eternals (5. listopadu)

Seriály

1. Zámek a klíč (7. února)

Jedna z našich nejoblíbenějších komiksových sérií se dočká seriálové adaptace od Netflixu. Rýsuje se nám horký adept na televizní novinku roku.

2. Star Trek: Picard (23. ledna)

Patrick Stewart vypadá posledních třicet let pořád stejně a my se na návrat slavného kapitána Picarda těšíme.

3. The Outsider (vysílá se)

Jeden z nejvšestrannějších herců současnosti, Ben Mendelsohn, v temné kriminálce, jejíž první ohlasy jsou víceméně extatické. Tohle chceme vidět.

4. Snowpiercer (31. května)

Koprodukční dystopický sci-fi snímek se nám hodně líbil a šanci dáme i seriálové verzi s Jennifer Connelly v hlavní roli.

5. Avenue 5 (20. ledna)

Doktor House jako kapitán meziplanetární výletní lodě v komediální minisérii. Neotřelý námět je nám značně po chuti.

6. The Falcon and the Winter Soldier (4. čtvrtletí)

Vysokorozpočtový seriál by měl nabídnout bezkonkurenční audiovizuál, bezvadnou akci a silnou buddy chemii mezi dvěma „vedlejšími“ členy první komiksové ligy.

7. Space Force (2. – 3. čtvrtletí)

Steve Carell a John Malkovich zakládají ozbrojené vesmírné síly USA. No nětešte se na to.

Další seriáloví černí koně: Haunting of Bly Manor (nepřímé pokračování Haunting of Hill House), Nový papež (takřka přímé pokračování Mladého papeže, již se vysílá), Lovecraft Country, Y

Hry

1. Vampire The Masquerade: Bloodlines 2 (2. – 4. čtvrtletí)

Pokračování excelentního upírského rpgčka vychází po dlouhých šestnácti letech od prvního dílu. Vyrovnat se anebo alespoň příblížit jedničce bude nesmírně těžké, ale šance existuje.

2. Ghostrunner (letos)

Dynamická sci-fi akce by mohla řádně prověřit naše herní reflexy.

3. Wasteland 3 (19. května)

Poctivé oldschoolové rpg. Představujeme si obrovský svět k prozkoumání, spousty možností, ponurou atmosféru a chytlavou hratelnost.

4. Desperados 3 (letos)

Necháme se překvapit. Za podobný zažitek jako u vytříbené gamesy Shadow Tactics bychom se ovšem nezlobili.

5. Factorio (25. září)

Po iks letech předběžného přístupu konečně známe datum vydání české strategické hry, kterou si již oblíbilo kvantum hráčů po celém světě.

Další herní černí koně: Skull & Bones (druhé čtvrtletí) Halo Infinite (možná letos)

Naše hodnocení
Vaše hodnocení
[Celkem: 1    Průměr: 4/5]

Napsat komentář

Your email address will not be published.