Mad Max

Platforma: pc, ps4, xone

     Velmi solidní akce z pohledu třetí osoby, kterou vytvořili vývojáři ze švédského Avalanche Studios na motivy slavné stejnojmenné filmové série. Hlavní postavou hry je samozřejmě Max Rockatansky alias Šílený Max, který na začátku hry přijde po útoku banditů o své unikátní auto. No a bez něj v rozlehlé postapokalyptické pustině fungovat opravdu nejde, a tudíž si Max musí obstarat s pomocí geniálního-šíleného mechanika Chumbucketa nové. To se jim povede poměrně záhy a následně už na nesourodé, ale výtečně spolupracující duo, čeká rozlehlý svět k prozkoumávání, rabování a dobývání.

     Hlavní příběhová linka se točí okolo získání co nejsilnějšího motoru do Maxova nového auta, a byť je docela zajímavá, tak trpí klasickým neduhem hlavních linií ve 3rd person akcích – jednoduše není konzistentní vzhledem ke značnému množství vedlejších aktivit, které od ní odvádějí pozornost. Činností je opravdu hodně, například dobývání nepřátelských táborů, čištění minových polí, závodění či hledání různých artefaktů a všude se povalujícího šrotu, který slouží ve hře jako hlavní měna. Za tu se dají vylepšovat Maxovi dovednosti, tunit auto k obrazu svému či stavět užitečné struktury ve spřátelených pevnostech.

     Pořádná open-world akce stojí zejména na rozmanitosti, rozlehlosti a zajímavosti svého světa a v těchto ohledech Mad Max téměř exceluje a jednoznačně se jedná o nejsilnější stránku této hry. Místní svět je nekompromisní, drsný a vražedný, ale zároveň i majestátní a krásný, a je radost objevovat jeho skrytá zákoutí či ho pouze brázdit za zvuků vašeho nadupaného motoru, a také nezbytného nitra. Grafická paleta barev laděná do různých odstínů oranžové, žluté a bílé je sice poměrně minimalistická, ale pro potřeby pravého postapo zážitku je takřka ideální. Za tohle opravdu palec nahoru.

     No a co ještě dodat závěrem? Pouze to, že Mad Max vyšel opravdu ve vhodnou dobu po extrémním herním suchu, a tudíž mu i snáze odpustím neduhy týkající se opakujících se úkolů a po čase i celkové herní repetitivnosti. Ta ale holt sužuje většinu her tohoto typu. Mad Max zase boduje fortelným rpg systémem, unikátním herním světem a brutálními automobilovými souboji, a to už jsou prosím hodně velká lákadla. Pro milovníky postapo akcí jasná koupě, ostatní si můžou počkat na případné brzké slevové akce.

 

 Gameplay trailer

Minimální HW konfigurace: Windows Vista 64bit, Core i5-650 3,2 GHz, 6GB RAM, GeForce GTX 660ti nebo Radeon HD 7870

 

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář