Jack Reacher: Nevracej se

     Druhý filmový Jack Reacher je velmi příjemný snímek, který si na nic nehraje. Stejně jako jednička to je oldschoolový akční thriller s pevně daným příběhem, který sice diváka ničím nepřekvapí, ale rozhodně jej díky své kvalitě udrží při pozornosti. Zápletka je vystavěná na armádním vyšetřování, ke kterému se jako správný bývalý armádní vyšetřovatel přimotá i Jack Reacher (Tom Cruise). V případu totiž figuruje major Susan Turnerová (Cobie Smulders), k níž má náš hrdina jistý vztah, a tudíž ho tato kauza zajímá. Obvlášť, když ještě vyšetřování obestírá spousta nesrovnalostí a podivných náhod.

     Děj je v rámci žánru akčních thrillerů opravdu standardní. Jack spolu se Susan po útěku z věznice prchají jak před zločinci, tak i před bezpečnostními složkami, a snaží se všemu přijít na kloub. K našemu duu se také brzy přidá mladá slečna Samantha, kterou zločinci považují za Jackovu dceru a chtějí ji zlikvidovat. Akce je zde tedy hodně a potěší především efektní drsné pěstní bitky. Chválím také za spoustu kvalitního humoru a celkově na filmu ještě oceňuji i to, že si ho dobře užijí zástupci obou pohlaví. Pánům bude plesat srdce během akčních pasáží a dámám se zase jistě bude líbit účast dvou silných ženských charakterů, které se co do zajímavosti Reacherovi s přehledem vyrovnají.

P.S: Tom Cruise bude dobrým akčním tahounem snad ještě i v osmdesáti… jako vždy podal velmi sympatický a fyzicky náročný výkon. 🙂

 

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář