God of War

Platfoma: PS4

     Nemám zkušenosti s předešlými díly série, takže s nimi nejnovější hru série God of War nemůžu porovnávat, ale můžu porovnávat s množstvím jiných akčních adventur a 3rd person akcí. No a tady nejnovější God of War od kalifornského Santa Monica Studio obstojí velmi dobře. Vlastně i s vyznamenáním, protože to je opravdu špičková hra, která bude letos jen těžko hledat konkurenci.

    Řecký polobůh Kratos a jeho syn Atreus plní poslední přání synovy matky, které spočívá v rozsypání jejího popela z nejvyššího vrcholku severského světa. Nový díl se točí okolo severských mytologií a dvojice také procestuje spoustu tamních světů jako je Midgard, Elfheim či Jotunheim a potká se i se známými tvory a bohy. Středobodem celého příběhu je ale výtečně vystavěný a postupně se vyvíjející (a gradující) vztah otce se synem a více než kdy jindy zde platí, že samotná cesta je cíl. Není tu sice moc postav, ale o to si těch pár jedinců více oblíbíte (bratrské trpasličí duo).

      Co se hratelnosti týče, tak spíše než nějakou zásadní revoluci čekejte precizně vybroušené tradiční prvky známé z ostatních akčních adventur. God of War nabízí dokonalý mix akce, hádanek a příběhových pasáží a musím říct, že se opravdu skvěle hraje. Na designu a ovládání si dal opravdu někdo záležet, nejsou tu žádné otravné záseky a takové souboje s bossy i řadovými monstry nemají chybu. Kratos si vystačí se „základní“ sekerou (kterou lze házet a poslušně se i navrací) a Atreus zase vypomůže nejen se svými šikovnými poznatky, ale i se svým lukem s několika druhy (postupně získávaných) užitečných šípů. Plus parádní systém vylepšování výzbroje, dovedností a bezvadně vymyšlený deník a bestiář.

       Pokud budete hrát „objevitelským“ stylem, tedy prozkoumávat každý kout tohoto pozoruhodného severského světa, hledat veškeré truhly,  poklady a písemnosti, tak se klidně můžete dostat i na 30-40 hodin herního času. No a z mojí vlastní zkušenosti vám můžu garantovat, že to bude opravdu velmi hodnotně strávený čas. God of War je prostě výtečná hra prostá jakýchkoliv větších chyb. Má skvělý příběh, disponuje pravděpodobně nejlepším ztvárněním nordického fantasy světa, hratelnost je extrémně návyková a navíc je to jedna z nejlépe vypadajících her na současnou generaci konzolí. Povinnost pro všechny majitele PS4.

 

Finální trailer   

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář