181. Páteční podvečerní… o letních seriálech

      Na našich obrazovkách a monitorech můžeme momentálně sledovat přežívání party námořníků z Terroru, novou sci-fi anabázi posádky lodi Rosinante ve třetí  řadě The Expanse, westernové hrátky ve skvělém Westworldu či řádění Benedicta Cumberbatche v minisérii Patrick Melrose. Ovšem na jaké další zajímavé seriály se můžeme v průběhu nastupujícího léta těšit? Na tuto otázku se pokusíme odpovědět v dnešním vydání Páteční podvečerní a jak je naším dobrým zvykem, tak budeme opět preferovat kvalitu nad kvantitou. Kdo dnes totiž může ztrácet drahocenný čas s (pod)průměrnými brakovými televizními projekty, že ano (Zdravíme všechny vášnivé diváky mýdlových oper typu Ulice a Ordinace v růžové zahradě, jejichž milovaná díla jsme právě zařadili do kvalitativně podstatně vyšší kategorie, než kam ve skutečnosti patří… ajajaj). 🙂

 

      První letní vlaštovkou bude seriál Succession (od 3.6.) od HBO. Jedná se o dramatické dílo se satirickým přesahem a půjde v něm o rodinné zápolení uvnitř vlastněného mediálního konglomerátu. A to by mohlo být hodně fajn. Tím spíš, když režíruje Adam McKay (Sázka na nejistotu) a hlavní roli ztvární britský matador Brian Cox. Docela nás láká také retro komedie American Woman (od 7.6.), která pojednává o radostech a strastech několika amerických žen v LA v polovině sedmdesátých let minulého století. No a nezapomeňme ani na čtvrtou řadu romantického (a psychologického) dramatu The Affair (od 17.6.). Třetí řada už nás tolik nenadchla, takže doufáme, že nás nadcházející sezóna nezklame a dodá nám tu pravou romantickou podívanou, ve které se naše známé postavy budou potýkat s jejich zapeklitými vztahy. Velmi se nám zamlouvá přesun děje do LA, který by měl přinést vítané osvěžení v podobě změny prostředí (těch polopustých ostrovů a poloostrovů za New Yorkem už bylo opravdu dost).

 

     Brzy nám také začne „válet“ Kevin Costner – konkrétně v desetidílné sérii Yellowstone (od 20.6.) od elitního scénáristy a velmi nadějného režiséra Taylora Sheridana. Slavný herec si vystřihne roli nekompromisního majitele největšího ranče v celém USA a bude se potýkat  nejen s původními americkými obyvateli (jako ve westernu), ale i s nekalými vládními živly. A na to se prostě nelze netěšit. Dále tu máme druhou řadu komiksovky Luke Cage (od 22.6.), která by mohla potvrdit pozici druhé nejlepší sólovky (za nedostižným Daredevilem) v partě superhrdinů Defenders. Trailer nás docela navnadil. A jedeme dál – možná nejočekávanějším seriálem celého léta je novinka Sharp Objects (od 8.7.) od HBO. Psychologické krimi drama vzniklo na základě oblíbené stejnojmenné knižní předlohy, režírovat bude Jean Marc-Vallée (Klub poslední naděje, Demolice, Sedmilhářky) a hlavní roli ztvární Amy Adams, která by tento zajímavý projekt mohla definitivně pozvednout mezi letošní nejpůsobivější novinky.

 

     Další očekávanou novinkou je hororová série Castle Rock (od 25.7.), která je založena na stejnojmenné knižní předloze od Stephena Kinga. Seriál se bude odehrávat v Kingově oblíbeném fikčním maloměstě v Maine a budou se v něm dít jistě velmi zajímavé (znepokojivé) věci. Špatně nevypadá ani nová young-adult sci-fi série Innocents (od 24.8.) od Netflixu – částečně díky solidnímu traileru a částečně i pro hereckou účast Guye Pierce. No a na závěr tu ještě máme špionážní akční thriller Jack Ryan (31.8.), což je televizní adaptace slavné knižní předlohy od Toma Clancyho. Hlavní roli ztvární John Krasinski (který teď boduje se svým perfektním hororem Tiché místo), produkuje Michael Bay a my bychom si po určité době opravdu rádi dopřáli nějakou povedenou akční televizní podívanou. A to už dnes bude vše. Mějte se fajnově, užívejte si seriálové maratony a příště opět na počtenou!

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář