Death Stranding

Platforma: PS4, pc (zhruba v polovině roku 2020)

Pokud si letos zahrajete jednu exkluzivní hru na PS4 (jako já), tak ať je to Death Stranding. Titul od geniálního japonského herního tvůrce Hidea Kojimy se mezi ostatními hrami opravdu vyjímá a je v mnoha ohledech jedinečný. Tahle hra je opravdu jiná a až neskutečně originální. Megalomanské trailery slibovaly netradiční herní zážitek a výsledek ještě možná předčil veškerá očekávání.

Příběh se odehrává v postapokalyptické Americe, která byla zasažena blíže nespecifikovanou katastrofou, jenž způsobila prolnutí světa živých a mrtvých. V USA se dějí opravdu zvláštní věci a zemi udržují v chodu kurýři, přičemž někteří disponují speciálními schopnostmi, které jim pomáhají přežít. Tito novodobí „pošťáci“ dopravují co je potřeba mezi jednotlivými lidskými sídly. Kurýr Sam Porter Bridges dostane za úkol propojit jednotlivé usedlosti pomocí speciální sítě, která by mohla obnovit zničenou zemi a spojit živořící obyvatele. A mezitím samozřejmě doručuje. Materiály, součástky, potraviny a spoustu dalších věcí.

Velmi originální zápletka jde v případě Death Stranding ruku v ruce s originální hratelností. Sam zpočátku vše doslova nese na svých bedrech a je potřeba počítat s uspořádáním nákladu či s jeho celkovou váhou. Herní svět je velmi otevřený, a také značně členitý. Je nezbytné důkladně plánovat trasy a využívat všemožných pomůcek. Paleta „udělátek“ a dalších vymožeností se v průběhu hry značně obměňuje a vylepšuje, a tak opravdu nehrozí žádný stereotyp. Nové možnosti a postupy se postupně zpřístupňují a neustále ozvláštňují už tak značně neotřelou a pohlcující hratelnost.

Hideo Kojima je velkým filmovým fanouškem, a tudíž se opravdu nešetřilo na hereckém ansámblu. Hlavní role se ujal Norman Reedus (Živí mrtví) a další významné charaktery ztvárnily například Mads Mikkelsen, Léa Seydoux, ale i režisér Guillermo Del Toro či známý moderátor a bavič Conan O´Brien. Vysoké produkční hodnoty jsou viditelné na veškerých aspektech hry. Ta kvalita je prostě obrovská. Někomu možná nebude sedět pozvolnější hratelnost či přílišná jinakost, ale troufnu si tvrdit, že většina hráčů tento skvostný titul náležitě ocení a bude je i bavit. Ja to mám za plný počet.

Finální trailer

Naše hodnocení
Vaše hodnocení
[Celkem: 1    Průměr: 5/5]

Napsat komentář

Your email address will not be published.