261. Páteční podvečerní… o nejlepších listopadových titulech na Recenzone

Listopad je letošním nejlepším filmovým měsícem. V roce 2019 se zatím ještě nestalo, že by filmy v daném měsíci kvalitou předčily seriály, které letos zatím jednoznačně dominují. V předposledním měsíci roku se to ale povedlo a konečně můžeme mluvit o silném filmovém období, jenž alespoň částečně vylepší letošní špatný dojem z dosavadního příspěvku veškerých filmařů. Velkou měrou k tomu přispěl Netflix, ale po jisté době jsme viděli vynikající film i v kině. Mezi elitní měsíční pětkou se jako už tradičně umístilo i několik zástupců z dalších odvětví zábavy. Budeme psát i o dalších titulech a nezapomeneme ani na tradiční výhled na nejočekávanější tituly prosince. Přejeme příjemné a inspirativní počtení.

1. Skalpy

Ať nám už nikdo nikdy netvrdí, že jsou komiksy určené především mladým a nenáročným čtenářům. Opravdu tomu tak není. Velkolepá noirová epopej Skalpy dospěla do konce a my můžeme pronášet jen slova chvály. Tak komplexní, propracované, avšak zároveň i dostupné a zábavné dílo, jen tak snadno nenajdete. Tohle je vysoká škola komiksového umění.

Skalpy: minirecenze

2. Le Mans ’66

Dva elitní hollywoodští herci ve fortelném závodním filmu, který ani na chvíli nenudí. Nejvíce nám utkvěly v paměti úchvatně nasnímané automobilové závody, ale snímek toho samozřejmě nabízí mnohem víc. Emoce, skvělé herecké výkony, bezchybná dobová výprava a nějaké to drama. To vše tu najdete. V ideálním poměru a bezvadně smíchané dohromady.

Le Mans ’66: minirecenze

3. Death Stranding

Geniální japonský herní tvůrce Hideo Kojima a jeho tým vytvořili vskutku unikátní hru. Atmosférickou, nápaditou, originální, a se silným důrazem na příběh. Novodobá generace hráčů navyklá na generické multiplayerové taškařice tento výtečný titul možná neocení, ale my, herní veteráni, to máme úplně jinak. Naše radost z hraní tak moc jiné a pamětihodné hry je opravdu veliká. Zvlášť po tak dlouhé době.

Death Stranding: minirecenze

4. Král

Netflix prostě válí a minimálně v žánru historických snímků momentálně nemá žádnou konkurenci. Král je dalším do rozšiřující se party hutných historických podívaných, kterých prostě není nikdy dost. Ty špinavé středověké bitvy opravdu mají něco do sebe, ale najdete tu i vytříbenené dialogy, nečernobílé charaktery a množství nezbytných vladařských intrik. A tak to má být!

Král: minirecenze

5. Irčan

Megalomanská oldschoolová gangsterka, ve které se sešlo hned několik slavných herců mafiánských rolí, a pod vedením Martina Scorseseho předvedli jeden velký herecký koncert. Slavný tvůrce to v některých ohledech tak trochu přepískl, to beze sporu. O celkové vysoké kvality této podívané pro filmové fajnšmejkry ovšem nemusíte mít obavy. Tohle je mafiánský epos jak Brno.

Irčan: minirecenze

Pojďme na další kvalitní listopadové tituly. Na seriály se v předešlých řádcích nedostalo, a tudíž u nich zrovna začneme. Konečně jsme měli tu čest seznámit se s rázným hokejovým trenérem Hrouzkem. První dvě řady seriálu Lajna jsou výborné a vřele je doporučujeme. Bavily nás i druhé řady mysteriózní fantasy podívané Chilling Adventures of Sabrina a akčního thrilleru Jack Ryan. Jediný z filmů, který se nedostal mezi prvních pět je akční podívaná Terminátor: Temný osud. Za nás solidní akčňák, který fandy žánru jistě zabaví. Co se her týče, tak zde s poměrně velkou rezervou doporučujeme hororové fantasy rpgčko Stygian: Reign of the Old Ones spolu s únikovou deskovkou EXIT Úniková hra: Potopený poklad.

A na co bychom v prosinci rádi zašli do kina? Výběr je docela těžký, ale bylo by to na druhé Jumanji a na nové Hvězdné války. Nějaký exkluzivní film, kterého bychom se nemohli dočkat ovšem v prosincovém programu není. I proto předpovídáme, že seriály budou filmy v prosinci po měsíční pauze opět „válcovat“. Začne to u čtvrté řady luxusní space opery The Expanse (od 13. 12.) a skončí u jednoho z nejočekávanějších seriálů roku, jímž je fantasy Zaklínač (od 20. 12.). Prosincové herní premiéry nás nechávají zcela chladnými. Budeme tak mít alespoň více času na dohánění letošních velkých restů (například Control). A budeme i odpočívat, tak jak se to v prosinci má. Mějte se pohodově, dobře zakončete letošní rok, a příště opět na počtenou!

Naše hodnocení
Vaše hodnocení
[Celkem: 0    Průměr: 0/5]

Napsat komentář

Your email address will not be published.