Cizinka: čtvrtá řada

Romantický dobrodružný sci-fi epos je ve výborné formě. Čtvrtá řada Cizinky se řadí mezi ty nejlepší. Strukturu příběhu tvoří dvě časové linie (několik let před Válkou o nezávislost a sedmdesátá léta 20. století), přičemž oběma dominuje duo zamilovaných dvojic. Ve starším časovém období je to Claire a Jamie, a v onom novějším zase jejich dcera Brianna a její milý Roger. No a poprvé v historii seriálu se můžeme těšit na velké setkání.

To ale nebude pouze šťastné. Nový svět druhé poloviny osmnáctého století je totiž poměrně divoké, nebezpečné a turbulentní místo. Ameriku obývají noví osadníci z různých koutů Evropy, vládnoucí Britové, také Indiáni, a ti všichni mají své vlastní zájmy, které se nezdráhají tvrdě prosazovat. O všemožné konflikty je již od začátku čtvrté řady postaráno. Zvlášť když začne míchat kartami věhlasný pirát a lupič Stephen Bonnet (nejvýraznější nová postava).

Líbí se mi, jakým směrem se tvůrci Cizinky vydávají. Ve čtvrté sezóně dovedně přecházejí z jednoho žánru do druhého. Dominantní romantické drama zdařile doplňují thrillerové, akční či humornější pasáže a celkově to bezvadně funguje dohromady. Jak už je hezkou tradicí, tak i v této řadě můžete počítat s dechberoucí výpravou, excelentními kostýmy a parádně sednoucí hudbou. Sem s další řadou.

P.S: Nastal už čas na obrácení trendu v podobě „výletu“ historických postav do budoucnosti?

Naše hodnocení
Vaše hodnocení
[Celkem: 1    Průměr: 4/5]

Napsat komentář

Your email address will not be published.