267. Páteční podvečerní… o tutovkách roku 2020

Druhým dílem novoroční článkové trilogie je Páteční podvečerní o tutovkách roku 2020. Dnes se budeme bavit výhradně o titulech, které představují jakousi sázku na jistotu, a všichni od nich už dopředu očekáváme vysokou kvalitu. Program je dnes nabitý, takže pojďme na to. Tady jsou naše nejočekávanější letošní tituly.

Filmy

1. Dune (17. prosince)

Novodobá filmová adaptace slavného sci-fi románu v podání jednoho z nejlepších režiséru současnosti, Denise Villeneuvea. Nejočekávanější film roku.

2. Tenet (16. července)

Christopher Nolan natáčí skvělé filmy již třicet let: v poslední době to je klenot za klenotem. I jeho velkolepý špionážní thriller bude stát za to.

3. Není čas zemřít (8. dubna)

Ani nová bondovka zde nemůže chybět. Daniel Craig se se svou zásadní rolí rozloučí se vší parádou. Pod režijním dohledem extrémně nadaného Caryho Fukunagy.

4. Top Gun: Maverick (16. července)

Od premiéry prvního dílu uplynula již pěkná řádka let (konkrétně 34), a možná o to více se těšíme na nové nebezpečné eskapády leteckého esa Mavericka.

5. 1917 (27. února)

Inovativní válečný epos, v němž nás režisér Sama Mendes spolehlivě provede zákopy a zemí nikoho na bojištích Západní fronty.

6. Gentlemani (30. ledna)

Akční komedie od Guye Ritchieho jsou ve světě filmu velkým pojmem. Britský režisér bude i s přispěním hlavní hvězdy, Matthewa McConaugheyho, pokračovat v tradici a dodá nám vynikající film.

7. King´s Man: První mise (17. září)

Výprava do minulosti by elitním tajným agentům mohla prospět. Opět čekejme stylovou akční jízdu s efektními a efektivními likvidacemi padouchů.

8. Black Widow (30. dubna)

Natašina anabáze v ruském destruktivním stylu se nám hodně zamlouvá. Vypadá to na další svěží vítr v lehce zatuchlých komiksových vodách. Nas mnógo!

9. Tiché místo 2 (19. března)

To ultra tiché našlapování v mimozemšťany zamořeném světě má něco do sebe.

10. Na nože (9. ledna)

Detektivka od Riana Johnsona s Danielem Craigem v hlavní roli. Co víc si přát? Film již měl českou premiéru a první ohlasy jsou jednoznačně pozitivní.

Další filmové tutovky: Mizerové navždy (16. ledna), Rychle a zběsile 9 (21. května), Wonder Woman 1984 (4. června), V zajetí démonů 3 (10. září)

Seriály

1. The Last Kingdom: čtvrtá řada (podzim)

Z menšího bratříčka Vikingů se postupem času stal jeden z našich nejoblíbenějších seriálů. Čtvrtá řada hrdinského eposu bude i letos patřit mezi nejlepší televizní díla.

2. The Expanse: pátá řada (konec roku)

Nejlepší space opera současnosti. Knižní série spíš stagnuje (pořád je ale výborná), seriál je čím dál lepší.

3. Marvelous Mrs. Maisel: čtvrtá řada (konec roku)

Ještě musíme dokoukat i třetí řadu s paní Maiselovou, ale určitě letos stihneme obě. Na tento příjemný a neskutečně vtipný seriál si rádi uděláme čas.

4. Euforie: druhá řada (druhá polovina roku)

Audiovizuálně úchvatné drama z prostředí střední školy nás nadchlo. Druhá řada má zasloužené místo mezi letošními nejočekávanějšími seriály.

5. Miliardy: pátá řada (březen)

Tradiční zástupce. Miliardy nás prostě baví a už netrpělivě očekáváme další nálož břitkých dialogů, zákeřných machinací a propracovaných podvodů.

6. The Boys: druhá řada (léto)

Loňské komiksové zjevení nás neskutečně mile překvapilo. Tvůrci naštěstí nelení a bryskně připravují druhou řadu.

7. Stranger Things: čtvrtá řada (druhá polovina roku)

Děcka už nám celkem rostou, ale určitě ještě stihnou natočit několik parádních sezón našeho oblíbeného mysteriózního retro seriálu s bezkonkureční atmosférou.

8. Cizinka: pátá řada (16. února)

Z doplňkové oddechové podívané se Cizinka v průběhu čtyřech řad přetransformovala do jednoho z nejočekávanějších televizních titulů.

9. Westworld: třetí řada (2. – 3. čtvrtletí)

Celek možná občas hapruje, ale jinak Westworldu nelze upřít, že patří mezi nejzajímavější televizní projekty současnosti a nabízí mnoho dechberoucích momentů. Ve třetí řadě si zahraje i Aaron Paul.

10. The Alienist: druhá řada (první polovina roku)

Hutná detektivka z neskutečně špinavého a afmosférického prostředí New yorku konce 19. století. Ústřední herecké trio za jedničku s hvězdičkou.

11. Homeland: osmá řada (10. února)

Závěrečná řada. Blízký východ. Saul a Claire v Afghánistánu. Stále nás to velmi zajímá.

Další seriálové tutovky: druhá řada The Mandalorian, druhá řada Narcos: Mexico, druhá řada Carnival Row, druhá řada Altered Carbon, čtvrtá řada Fargo, druhá řada Zaklínač (možná až 2021)

Hry

1. Last of Us 2 (29. května)

Pokračování legendární postapokalyptické hry. Očekáváme podobně silné zážitky jako během hraní jedničky.

2. Cyberpunk 2077 (16. dubna)

Obrovské sci-fi rpg od tvůrcu herního Zaklínače. Cyberpunk 2077 je značně ambiciózní titul, ale komu jinému věřit, než studiu CD Projekt RED.

3. Resident Evil 3 (3. dubna)

Nové a staronové díly legendární hororové série máme v posledních letech vždy pravidelně mezi nejlepšími hrami roku. Bude tomu tak i s remakem třetího dílu.

4. Doom Eternal (20. března)

Čekání už trvá poměrně dlouho, ale letos se konečně dočkáme a budeme moci řádně polechtat spouště ničivých zbraní. Motorovka samozřejmě v širokém výběru nechybí.

5. Ori and the Will of the Wisps (11. března)

Kouzelná, herně vytříbená a občas i pekelně obtížná plošinovka se vrací! Jasná volba na začátek letošního jara.

6. Ghost of Tsushima (druhá polovina roku)

Aneb jak se na japonském ostrově Tsushima poslední samuraj obrovské mongolské přesile postavil… Vypadá to opravdu dobře.

Další herní tutovky: Warcraft 3 Reforged (28. ledna), Dying Light 2 (druhé čtvrtletí)

V následující epizodě novoroční trilogie se zaměříme na letošní „černé koně“. Mějte se krásně, skládejte básně, a příště opět na počtenou!

Naše hodnocení
Vaše hodnocení
[Celkem: 1   Průměr: 5/5]

Napsat komentář

Your email address will not be published.