Billions (Miliardy): čtvrtá řada

Miliardy se během čtyřech současných sezón staly jedním z mých nejoblíbenějších seriálů. Čtvrtá řada opět udržela vysoko postavenou laťku kvality a to se ve světě seriálů opravdu moc často nevidí. Na základě mojí rozsáhlé televizní zkušenosti si troufnu tvrdit, že se jedná spíše o výjimku potvrzující pravidlo. Čtvrtá série je scénáristicky perfektní, herecky precizní, intrikami a emocemi překypující. Tak jak jsme zvyklí.

Bobby se snaží porazit svého úhlavního nepřítele Taylor, Chuck pokračuje v nekompromisní cestě za vyššími posty a Wendy se opět pohybuje někde mezi a navíc se potýká se svými osobními i profesními problémy. Trochu mě mrzelo poměrně brzké odstranění skvělé postavy Johna Malkoviche, ale staří známí se velmi činí a berou si pro sebe ten největší prostor, což je dobře.

Pro ty, kteří uvažují o projekci seriálu, mám to nejlepší možné doporučení. Seriál má značně široký záběr a veškeré motivy a témata umějí tvůrci skvěle skloubit. Problematika investičních fondů, finanční podvody a machinace, nevybíravé zákulisní praktiky, zákonitosti americké justice, komplikované osobní vztahy, detailně propracovaná psychologie charakterů a tak dále. Berte či nechte být. 🙂

P.S: Opět tu je enormní množství popkulturních odkazů…

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář