A Plague Tale: Innocence

Platforma: pc, ps4, xone

Jsem moc rád, že i v době, kdy herní svět nejvíce ovlivňují generické akční hry pro více hráčů typu Fortnite, stále vznikají takové tituly jako je A Plague Tale: Innocence. Vývojáři z francouzského Asobo Studio vytvořili působivou a neotřelou historickou akční adventuru, během jejíhož hraní jsem si vybavoval spoustu herních momentů, scén a pasáží z The Last of Us. A to už je prosím srovnání s jednou z nejlepších her nedávných dekád.

V Plague Tale se ujmete role dvou sourozenců Amicie a Huga, kteří prchají napříč středověkou Francií před nebezpečným inkvizitorem a jeho pohůnky. K těm se brzy přidají i zfanatizovaní venkované, válka, mor a v neposlední řadě i smrtelně nebezpečná hejna nakažených krys. To už je pěkná řádka nepřátel, která jasně napovídá, že se jedná o velmi syrový a brutální titul, jenž má k nevinnosti ve svém názvu velmi daleko. Ta se týká pouze hlavních hrdinů a některých jejich pomocníků, jinak je svět Plague Tale temný, nekompromisní a setsakra atmosférický.

Celkovému dobrému dojmu pomáhá i solidní grafická stránka a příjemně přímočará hratelnost. V té zastávájí hlavní funkci prvky jako jsou intuitivní hádanky a rébusy, plíživý postup a v pozdějších fázích je možné zkoušet i akčnější průchod. Samozřejmostí je jednoduchý a funkční rpg systém či hledání všemožných minipokladů a předmětů. Opravdu jsem byl velmi příjemně překvapen kvalitami této akční adventury. Ty chyby snad ani nestojí za řeč, poněvadž je velmi výrazně zastínil silný a originální herní zážitek, kterého se mi už dlouho nedostalo.

P.S: Doporučuji hrát s výtečným francouzským dabingem.

Finální trailer

Minimální HW konfigurace: Windows 7 (64Bit), Intel Core i3-2120 3,3 GHz, 8 GB RAM, NVIDIA GeForce GTX 660 nebo AMD Radeon HD 7870, 50 GB volného místa na disku

Naše hodnocení
Vaše hodnocení
[Celkem: 1    Průměr: 5/5]

Napsat komentář

Your email address will not be published.