Avengers: Infinity War

     Osobně mám radši marvelovské sólovky jako je například perfektní Zimní voják a týmovky mě doposud moc nenadchly. O to víc jsem se nových Avengerů bál, poněvadž se v nich mělo sejít zatím nejvíce postav z dosud natočených komiksovek. Opravdu se tam sešlo kvantum postav, ale bratři Russoové jako režiséři je zvládli ukočírovat snad nejlépe jak mohli.

     Tentokrát zachraňujeme vesmír před Thanosem, který se už párkrát mihnul v předešlých dílech a moc mě v nich nepřesvědčil, že by mohl být dobrý záporák. Zde ovšem „vesmírný zachránce“ dostává velké množství prostoru a využívá ho více než dobře. Jeho charakter už zdaleka není tak černobílý jako dřív, má spoustu skvělých (a emotivních) scén a skoro bych i řekl, že to je nejlepší postava celého filmu, což je u marvelovek věc dosud nevídaná a velmi se mi to zamlouvá.

     Ostatní kladní hrdinové (chyběl snad jen Ant-Man a Hawkeye) si odkroutí svůj obvyklý standard v množství (převážně) úsměvných setkání a akčních klání, které se opravdu povedly. Za nejlepší akční scénu považuji souboj party hrdinů proti Thanosovi na jeho bývalé planetě, kde se opravdu nešetří osvěžujícími nápady. No a samozřejmě se mi velmi líbil Thor, který se z druhořadého hrdiny definitivně vypracoval na hlavního tahouna a tady opravdu válí.

     Celkově jsem velmi spokojen a dávám lepší čtyři hvězdy. Nečekal jsem, že se film až tak moc povede, že se bude ubírat poměrně nečekaným směrem a že bude až tak emotivní. Skvělou akci, trochu té nostalgie, skvostný vizuál a tak napůl funkční humor jsme asi čekali všichni. Za mě nejlepší Avengers a jedna z nejlepších komiksových týmovek, která mě opět nabila natěšením na další počiny od Marvelu.

 

P.S: Tentokrát nečekejte tradiční „šaškování“ na závěr a těšte se na vynikající a úplně jiný konec, který moc nemá v komiksovkách obdoby.

 

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář