Architekti Západního království

Průměrná délka jedné hry: 45-75 minut, počet hráčů: 1-5, věk: 8+

Architekti Západního království je strategická budovatelská hra, která je postavená na principu „worker placement“ či umisťování pracovníků. Tah jednoho hráče vždy spočívá v umístění pracovníka na dané místo na herní mapě a následném vykonání příslušné akce. V lese se získává dřevo, v kamenolomu kámen, u stříbrotepce mince a v dolech zase hlína či zlato. Mezi pokročilejší akce patří zajímaní (svých i protihráčových) pracovníků, nakupování v královském skladu, pokoutní obchodování na černém trhu či stavba velkolepé katedrály.

V důležité dílně se pořizují karty budov a dále se tam také najímají nezbytní tovaryši, kteří poskytují různé bonusy a jsou nezbytní při procesu stavby. Postavená budova (po odevzdání příslušného množství surovin) může přidat okamžitou odměnu, bonusové body ke konci hry či kombinaci obojího. Hráči mohou také pracovat se stupnicí cti, která má svá specifika a představuje velmi zajímavý a originální herní prvek. K dispozici jsou samozřejmě i různé karty hlavních architektů do začátku hry. I na základě jejich úvodního výběru se dá přizpůsobit následná herní taktika.

Zaplnění výseče, kam se umisťují pracovníci při stavbě budovy či budování katedrály a jejíž velikost je závislá na počtu hráčů, představuje konec hry. Každý hráč následně odehraje svůj poslední tah, a poté přichází na řadu závěrečné vyhodnocení. Jedna partie se dá odehrát i za tři čtvrtě hodiny, ale při větším počtu přemýšlivých hráčů se můžete dostat i na půl druhou hodinu čistého času. Architekti jsou středně obtížnou hrou, jejíž principy si rychle osvojí i mladší děti. Tento příjemný a poměrně nenáročný titul si ale užijí i zkušení deskoherní harcovníci.

P.S: Na konci února vyjde rozšíření Rozkvět řemesel.

Naše hodnocení
Vaše hodnocení
[Celkem: 2   Průměr: 4/5]

Napsat komentář

Your email address will not be published.