American Horror Story: Apokalypsa

V osmé řadě proslulého seriálu American Horror Story se na Zemi odehraje nukleární Apokalypsa. Tak začíná sezóna, jejíž příběh kombinuje a propojuje hned několik časových rovin a často v něm probíhají skoky do minulosti, přítomnosti či budoucnosti. Vlastně je docela obtížné určit, jaké časové období je vlastně ono aktuální, ale kupodivu to vůbec nevadí.

Tvůrcům se totiž podařilo tento na pozornost a orientaci náročný koncept zakomponovat zcela přirozeně a plynule. V ději se dá stále velmi dobře orientovat, což je dobře, poněvadž by byla škoda nechat si tuto zdařilou sérii ujít. Apokalypsa by možná snesla označení „Coven 2″. V zápletce totiž hrají naprosto zásadní roli čarodějky, které poměrně brzy nastoupí na scénu a až do konce ji neopustí. Propojení s ostatními sezónami je značné. Chvíli se podíváme i do hotelu z páté řady a jeden díl, který patří mezi ty nejlepší, je celý věnován návratu do strašidelného domu z úvodu seriálu. Samozřejmostí je i návrat několika známých hereckých tváří, mezi nimiž nechybí ani veteránka série Jessica Lange.

I osmá sezóna potvrzuje právoplatné a zcela zasloužené místo seriálu mezi hororovými televizními legendami. Kdyby se seriál divákům nelíbil, asi by skutečně nevzniklo tolik řad (letos bude mít premiéru jubilejní desítka). Apokalypsa se sice neřadí mezi ony nejlepší ročníky (Asylum), avšak je za nimi jen těsně v závěsu a rozhodně nedělá tomuto pozoruhodnému projektu ostudu.

Naše hodnocení
Vaše hodnocení
[Celkem: 1   Průměr: 4/5]

Napsat komentář

Your email address will not be published.