277. Páteční podvečerní… o pohodových filmech – část druhá

Takřka před pěti lety jsme v jedné Páteční podvečerní psali o nejlepších pohodových (feel-good) filmech. Dnes, když máme o něco větší starosti, než je sychravé počasí, na téma navážeme a doporučíme si další snímky tzv. „do nepohody“. Výběr rozdělíme do několika kategorií. Filmy vhodné i pro děti, filmy spíše pro odrostlejší diváky a nezapomeneme ani na české pohodové snímky. Přejeme příjemné počtení a následně i příjemnou podívanou!

Mezi doporučenými filmy pro děti budou hrát hlavní roli animáky. Opakování je matka moudrosti, a tudíž dnes začneme se stejným filmem jako před pěti lety a opět doporučíme vynikající dobrodružný animák Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana. Skvělá je i vytříbená buddy podívaná Zootropolis a chybu jistě neuděláte ani s třídílnou fantasy sérií Jak vycvičit draka. V posledních letech jsme také koukali na pohádkovou sérii Zvonilka (okolo sedmi dílů), která je vhodná i pro začínající malé diváky. No a bezva je i nenáročný Ferdinand. Nedáme dopustit ani na Malého prince či na trochu náročnější a netradiční animák Kubo a kouzelný meč. A to nejlepší na konec animované podsekce: Spider-Man: Paralelní světy je podle nás nejlepším animákem za poslední roky. Tento snímek spolehlivě pozvedne náladu. Výběr je potřeba doplnit i o hrané filmy, takže tady jsou. Děti v pohodě zvládnou vizuálně skvostnou Knihu džunglí, pohádkového Aladina či bezvadnou městskou jízdu Vánoční kronika. Inspirativní sportovní podívanou Orel Eddie také ocení celá rodina. A správný čas jistě (z)bude i na nenáročnou komedii Johnny English znovu zasahuje.

Starší diváci a možná i někteří mladší diváci jistě sáhnou po některých marvelovkách. Mezi nejpohodovější zástupce patří oba díly Ant-Mana spolu s Thor: Ragnarok. Doporučujeme i „herní“ sci-fi akčňák Ready Player One a když už jsme u těch her, tak i povedené komedie Noční hra a Máš ji! S komediemi hned tak neskončíme: v posledních letech bylo naštěstí natočeno hned několik desítek velmi dobrých snímků. Zde přidáváme několik dalších. Francouzská série Co jsme komu udělali? potěší za jakýchkoliv okolností. Podívat se dá i na akční bláznivou podívanou Grimsby či na komediálně laděné životopisné drama Souboj s rodinou. Jistě se zasmějete i u životopisného buddy dramatu The Disaster Artist. Nyní ještě zabrousíme i do světa filmové romantiky. Mezi nejzdařilejší představitele patří snímky Srážka s láskou, Vzmuž se, akčnější sci-fi Pasažéři, a také ještě trošku obhroublejší komedie Proč právě on? A samozřejmě i ultimátní muzikálově laděná podívaná La La Land. V rámci akčního žánru vybíráme filmy Krycí jméno UNCLE (pohodová bondovka), Zabiják & bodyguard a buddy stylovku Správní chlapi. Dvěma tajnými závěrečnými tipy jsou naprosto ulítlá komedie Moonwalkers a dobrodružná podívaná A Walk in the Woods.

A následuje závěrečná česká sekce. Tady nejde nezmínit jeden z nejlepších českých filmů posledních let, jímž je inspirativní komedie Ženy v běhu (Úsměvy smutných mužů jsou také skvělé, ale dnes sem úplně nepatří….:)). Vzpomněli jsme si i na komedie Všechno nebo nic, Bezva ženská na krku a Po čem muži touží. Vždy se také můžeme vrátit k sérii Anděl páně. No a na závěr doporučíme i excelentní dokument Pásky z Nagana, ve kterém si můžeme připomenout velký český sportovní úspěch a zároveň se i naladit na vlnu inspirativního velkého národního vzedmutí. Ať nám ten čas (třeba i s filmy) hezky ubíhá. Příště opět na počtenou!

Naše hodnocení
Vaše hodnocení
[Celkem: 0   Průměr: 0/5]

Napsat komentář

Your email address will not be published.