První krásný podzimní měsíc máme za sebou a je tedy čas na tradiční menší rekapitulaci toho, co nám září dalo v rámci zábavního světa. Tak nějak od všeho trochu, ale zásadní roli v našem měsíčním souhrnu zastávají knihy. Letos zatím čteme poctivěji a častěji než loni: převážně tituly z žánrů fantastiky a občas se ponoříme i do literatury faktu. Dnes tedy budeme doporučovat převážně knihy, ale nezapomeneme ani na filmy a seriály. Letošek zatím není úplně herním rokem, ale během podzimu jistě bude více času na herní seance, dohánění restů a vyzkoušení některých letošních nejzásadnějších titulů. Pravidelný měsíční servis začíná. Přejeme příjemné a inspirativní počtení.

1. Tiger v bahně
Jedny z nejlepších pamětí Druhé světové války byly napsány německým tankovým esem Ottem Cariusem. Precizní velitel německého těžkého tanku Tiger detailně, autenticky a zcela bez příkras popsal jak to chodilo na východní frontě, především během roku 1944. Autor perfektně popisuje samotné bojové akce a jejich přípravy, ale největší hodnotu podle nás stejně mají detaily a podrobnosti z „běžného“ života tankové posádky.

2. The Kominsky Method: třetí řada
Závěrečná řada komediálně dramatické minisérie aneb koncert herecké legendy Michaela Douglase. Matador opět předvádí vynikající výkon a zvládá to i bez osvědčeného kolegy Alana Arkina, se kterým měl jedinečnou chemii. Kominského metoda má tentokrát ještě více nostalgický nádech a týká se i dávných snů, které byly v průběhu života už takřka zapomenuty, ale o to větší mají dopad, když se po dlouhé době nečekaně naplní.
The Kominsky Method: minirecenze

3. Mrtvý na pekelném vrchu
Zkušený slovenský spisovatel Juraj Červenák je specialistou na historické dobrodružné příběhy s příměsí fantasy a přesně do takovéto kategorie spadá i první díl série Stein a Barbarič. Čtenář se u autorových knih jako vždy skvěle zabaví a něco zajímavého se i dozví. Jeden z našich nejoblíbenějších žánrů vzkvétá a my budeme rádi za každou novou knihu či sérii. Zvlášť když je takto kvalitní.
Mrtvý na pekelném vrchu: minirecenze

4. Gangster, policajt a ďábel
Další z vynikajících jihokorejských filmů je založen na tradičním konceptu ohledně střetu a spolupráce několika silných charakterů z rozdílných skupin či organizací. Tento snímek je navíc více přístupný i západnímu publiku a mohl by otevřít svět pozoruhodné jihokorejské kinematografie širšímu spektru diváků. Tamní tvůrci za posledních několik dekád natočili desítky filmů, které se neztratí ani v přísném celosvětovém měřítku.
Gangster, policajt a ďábel: minirecenze

5. Šprti a frajeři
Třetí díl skvěle rozjeté space opery Legie je tentokrát inspirovaný rozličnou sestavou hororověji laděných sci-fi filmů a rozhodně se jedná o dosavadní nejnapínavější a nejstrašidelnější epizodu série. Duo Kotleta-Sněgoňová je holt zárukou kvality. Česká fantastika má silnou tradici a očividně i velmi nadějnou a zářivou budoucnost.

Následují další výborné zářijové tituly, konkrétně filmy. Hodně se nám líbil animovaný snímek Špióni v převleku, který sází na atraktivní tématiku tajných elitních agentů. Zaujala nás i ruská válečná podívaná Sobibor, která pojednává o povedeném útěku z nacistického vyhlazovacího tábora. Milovníci akčního žánru zase jistě nepohrdnou frenetickým thrillerem Kate a hvězdně obsazenou komedií Zabijákova žena & bodyguard. Dalším doporučeným seriálem je třetí řada hitu Lucifer. Sice je poněkud rozvleklá, ale stále značně koukatelná. A ještě i jedna kniha: osmý díl parádní historické série Rytíři z Vřesova.

A jaké jsou nejočekávanější říjnové tituly? Mezi filmy to je pro nás český animák Myši patří do nebe (7. 10.), dále komiksovka Venom 2 (14. 10.) a samozřejmě i sci-fi velkofilm Duna (21. 10.). V televizním světě působí nejlákavějším dojmem dramatický seriál Služka (1. .10.) a sci-fi seriál Invaze (22. 10.). Mezi herními tituly nás nejvíce zajímá akční adventura Guardians of the Galaxy (26. 10.) a strategie Age of Empires IV (28. 10.). To je je nadějný výhled na říjen. Mějte se fajnově a příště opět na počtenou!
Nejnovější komentáře