49. Páteční podvečerní… o nejlepších říjnových titulech na Recenzone

 

   Tento pátek vyšel na pravidelnou rekapitulační Páteční podvečerní, ve které si určíme ty nejlepší říjnové tituly. Říjen se dlouhodobě řadí v kontextu zajímavých titulů mezi ty nejbohatší měsíce a nejinak tomu bylo i letos. Premiéru měla spousta zajímavých snímků (u nás hned 10 minirecenzí), konečně začlo vycházet i dost her a samozřejmě se rozjely i nové série očekávaných seriálů, které jistě přijdou na pořad dne v budoucích článcích. V tom dnešním se po zhodnocení první pětky ještě podíváme na další zajímavé říjnové tituly a na konec se tradičně zaměříme na krátký výhled na listopad, ve kterém se taktéž máme na co těšit. Toť pár slov úvodem a nyní už se s chutí pusťme do hlavní rekapitulace.

 

srdce z kamene web

1. Zaklínač 3: Divoký hon – Srdce z kamene

Jednoznačné první místo v našem žebříčku. Co jiného by zde také mohlo být, než skvělý datadisk ke skvělé hře s unikátním poměrem cena/výkon, jedním z nejpůsobivějších herních příběhů všech dob a množstvím zábavných a originálních misí. Srdce z kamene dává vzpomenout na časy, kdy vycházely fortelné datadisky, které občas překonaly i původní hru, avšak není zde (pouze) kvůli naší nostalgii, ale především díky své nesporné kvalitě.

Zaklínač 3: Divoký hon – Srdce z kamene: minirecenze

 

biog web

2. Paul Johnson: Churchill, Eisenhower

Dva výtečné životopisy od známého britského historika se shodují v tom, že důležitost těchto dvou velkých osob je pro vývoj světových dějin naprosto zásadní a i z tohoto důvodu stojí za to si tyhle knihy přečíst. Zcela nesporná je i osobitá a působivá síla charakteru obou mužů, která je velmi inspirativní a každý by si z mohl z jejich příkladu vzít něco i pro svůj život.

Paul Johnson: Churchill, Eisenhower: minirecenze

 

black m web

3. Černé zrcadlo

Excelentní britská minisérie o sedmi dílech, které spojuje futuristický námět zaměřený na technologický vývoj různých lidských vychytávek a konceptů, které slouží k potřebám a zábavě lidí v budoucnosti. No a že to tedy jsou značně znepokojivé potřeby a zábavy! Sledujte pouze na vlastní nebezpečí a zrovna se připravte na menší šok způsobený tím, jak moc reálně a zároveň zlověstně působí vyznění některých epizod. Všechny jsou každopádně skvělé.

Černé zrcadlo: minirecenze

 

den blbec web

4. Den blbec

Příjemný oddechový film, u kterého se určitě dobře zasmějete. Němci dokazují, že jejich kinematografie, která se nějakou velkou rozmanitostí zrovna nepyšní, nás dokáže stále ještě mile překvapit, stejně tak jako se to povedlo této nahláškované akční komedii.

Den blbec: minirecenze

 

sica web

5. Sicario: Nájemný vrah

Jeden z nejzajímavějších letošních filmů, který je tak trochu rozporuplný v tom, že forma v něm podstatně dominuje nad obsahem. Audiovizuálně a režijně se jedná o naprostou extratřídu, avšak příběh by pomalu vystačil na půhodinový krátkometrážní film. Už dlouho nás tak u filmu nemrzelo, že si tvůrci více nepohlídali scénář. No ale bezesporu se na tenhle atmosférický thriller podívejte – s velkou pravděpodobností to pro Vás bude jeden z nejintenzivnějších filmových zážitků roku.

Sicario: Nájemný vrah: minirecenze

 

beast of no nation web

     Teď se zaměříme na další zajímavé tituly, kterým těsně uniklo místo v top 5. No a budeme se bavit převážně o filmech. Vřele doporučujeme zkouknout válečné drama Beasts of No Nation, které poskytuje hrozivý náhled do dění v jednom nejmenovaném africkém státě, dále ještě romantickou road-movie Papírová města, komedii Stážista a kdo neviděl scifko Marťan, tak by to měl taktéž rychle napravit. Milovníci solidních žánrovek si nepochybně užijí i psychologický thriller Dárek či gamblerskou road-movie Hazardní hráči. Co se recenzovaných seriálů týče, tak se zde rozhodně musíme zmínit o skvělé druhé řadě temné kriminálky Most, třetí řadě výborného dramatu Ray Donovan, a také o horké podzimní novince Fear the Walking Dead, která nás sice úplně nenadchla, ale za podívání tohle zombie drama jistě stojí. Pokud by Vám nestačili dva výše zmiňované životopisy, tak můžete směle pokračovat s biografií Mahátmy Gándhího a herní stratégové by si neměli nechat ujít velmi slušný sedmý díl Might & Magic Heroes, který je pár týdnů po vydání již dokonale optimalizován a navíc se dá koupit i levněji. 🙂

 

fall 4 web

     A teď závěrečný výhled na listopad. V tom nás čeká několik zajímavých filmů jako je bondovka Spectre, historické drama Macbeth (oba filmy v kinech od 5.11.), životopisný Steve Jobs (12.11.), závěrečný díl fantasy série Hunger Games a gangsterka Black Mass: Špinavá hra (19.11). Tedy žádné velké terno, avšak nadcházející hry nám to bezezbytku vynahradí. Právě dnes vychází nové Call of Duty s podtitulem Black Ops 3, v polovině příštího týdne to bude zase čtvrtý Fallout spolu se závěrečným datadiskem ke druhému Starcraftu, nazvaným Legacy of the Void, a ve druhé polovině měsíce mají stanovené datum vydání ještě nový Assassin´s Creed: Syndicate a multiplayerová akce Star Wars: Battlefront. Tolik velkých (a zajímavých) herních blockbusterů budeme hrát snad ještě i v příštím roce. Skoro jak předčasná vánoční nadílka… A zkrátka nepřijdou ani seriáloví fandové. Horké novinky, jako je sci-fi odehrávající se v alternativní realitě The Man in the High Castle a komiksová Jessica Jones, jejichž premiér se shodně dočkáme na konci měsíce, jistě budou stát za to. Čeká nás holt velmi bohatý podzimní program, ze kterého se Vám pokusíme nabídnout co nejvíc ohlasů a minirecenzí jak zde na webu, tak i na našem facebooku. A tímto klasickým závazkem už dnes končíme – mějte se krásně, skládejte třeba i básně a u dalších článků a minirecenzí opět na počtenou! 🙂

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář