428. Páteční podvečerní… o jarním filmovém programu

Ve druhé únorové epizodě Páteční podvečerní sestavíme filmový program na nadcházející jaro. Ještě v průběhu února budou mít premiéru dva očekávané filmy, a to kvantová komiksovka Ant-Man a Wasp: Quantumania (od 16. 2., kina) a na vztahy zaměřené drama Sharper (od 17. 2., Apple TV+). Poté už se přihlásí o slovo jarní filmové tituly, které letos jako vždy nakopnou novou sezónu a definitivně ukončí lehce ospalé přechodné období z konce zimy. Přejeme příjemné a inspirativní počtení.

První jarní vlaštovkou a hned značně silnou je sportovní boxerské drama Creed 3 (od 2. 3., kina), které jistě nabídne nejeden intenzivní souboj spolu s tradičně kvalitním dramatickým dějovým obloukem. Následně se bude z kinosálů ozývat Vřískot 6 (od 9. 3., kina). Slavná hororová série je v dobré kondici a na každý nový díl se vždy těšíme. Po delší době se také vrátí na plac neortodoxní detektiv Luther. Ve snímku s podtitulem Pád z nebes (od 10. 3., Netflix) bude televizní matador utíkat z vězení, aby mohl chytit sériového vraha. O zábavu bude jistě postaráno. Hodně nás zajímá i akční sci-fi 65 (od 16. 3., kina), v němž se charakterní herec Adam Driver představí v podstatně odlišné roli, než jsme v jeho případě zvyklí. Hlavní jarní filmová událost se ovšem odehraje ve třetí třetině měsíce. Do kin vpadne akční spektákl John Wick 4 (od 23. 3., kina). Keanu Reeves prý ještě neabsolvoval náročnější přípravu na roli než je ta ve čtvrtém dílu oblíbeného akčního cyklu. V jeho případě má toto tvrzení značnou váhu. Posledním březnovým snímkem bude akční komedie Vražda v Paříži (od 31. 3., Netflix) s Adamem Sandlerem a Jennifer Aniston v hlavních rolích.

Nejočekávanějším dubnovým filmem je pro nás dobrodružná historická podívaná Tři mušketýři: D’Artagnan (od 6. 4., kina). Po jisté době se také opětovně setkají ve filmu kamarádi Ben Affleck a Matt Damon. Stane se tak v historickém životopisném dramatu Air (od 6. 4., kina), ve kterém půjde o nejedny legendární tenisky. V průběhu měsíce ještě dorazí komediální horor Renfield (od 13. 4., kina) a sportovní drama Champions (od 27. 4., kina), kde hlavní roli ztvární Woody Harrelson. Zatím nemáme příliš informací o dubnových či květnových filmových premiérách na streamovacích platformách, ale alespoň máme přesně daný rozpis kino premiér. Mezi ty nejvyhlíženější květnové patří dvě těžké váhy: týmová komiksovka Strážci Galaxie 3 (od 4. 5., kina) a ještě i snad více týmovější jubilejní díl akční série Rychle a zběsile 10 (od 18. 5. , kina). To je základný výpis nejočekávanějších jarních filmů. Dobře se během jejich sledování bavte, mějte se fajně a příště opět na počtenou.

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář