Modrá až na kost

Akční krimi thriller o osmi epizodách, ve kterém se snoubí tradiční motivy z jihokorejských žánrových děl typu dvojích agentů, nekompromisní cesty za pomstou a věčného zápolení zločineckých organizací s policejními složkami. Hlavní hrdinka podnikne intenzivní, extrémně ukrutnou a útrpnou anabázi k odhalení vraha jejího otce, vysoko postaveného pohlavára drogového kartelu, přičemž ústřední stopa vede k policejnímu sboru.

Modrá až na kost je klasická jihokorejská nekompromisní podívaná: značně strohá a urputná, ale zároveň i silně emocionální, osudová a s nečekanou hloubkou. Jedná se ovšem o dílo se silnými západními vlivy, které jsou patrné především v kompletním oproštění od obvyklé velké porce korejských teatrálností, a také na jedinečném audiovizuálním podání. Značně stylovou a vizuálně vytříbenou formu takřka ještě zastiňuje skvostný soundtrack, který patří mezi silné kandidáty na dodatečný a opakovaný poslech.

Co se obsahu týče, tak ten je z podstatné části konverzační a převážně i silně kvalitní. Akce zastává minoritní podíl stopáže, avšak když už na ni dojde, tak je řádně brutální a choreograficky do detailu vycizelovaná. Jihokorejské reálie a tradice veškeré bijce předurčují k masivnímu nadužívání sečných a bodných zbraní s ojedinělým přídavkem nějakého toho dobře mířeného střeliva. I díky brilantním akčním sekvencím se jedná o parádní počin, jenž boduje i s bezvadnou hlavní hrdinkou a neméně dobrými záporáky. Jihokorejské seriály začínají být v televizním světě pojmem.

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář