427. Páteční podvečerní… o nejlepších lednových titulech na Recenzone

V první letošní epizodě tradiční podrubriky Páteční podvečerní o nejlepších titulech měsíce se opětovně projevily dva faktory, které hrají významnou roli na přelomu roku. Dohánění loňských restů a „dojezd“ seriálů, které měly premiéru v průběhu podzimu a vsadily na tradiční týdenní formát uvolňování nových epizod. V průběhu roku se již horko těžko najdete nějaký slabší měsíc v kontextu kvality zábavních titulů a ani leden už dávno nepředstavuje pověstnou výjimku z pravidla a nabízí spoustu zábavy. V dnešním článku vyjma klasických nejlepších titulů za uplynulý měsíc představíme i nejočekávanější únorové novinky. Přejeme příjemné a inspirativní počtení.

1. Rytmus války

Další z epických dílů jedné z nejlepších současných fantasy sérií. Co do propracovanosti a poutavosti příběhu, komplexnosti světa a detailnosti psychologických profilů postav se Archivu Bouřné záře jen máloco vyrovná. Monumentální dílo, které už nyní patří do zlatého fondu literární fantastiky.

Rytmus války: minirecenze

2. Tulsa King

Sylvester Stallone si poprvé zkusil plnohodnotné angažmá v televizním světě a hned se jedná o značný úspěch. Jednou z největších předností této gangsterky s komediálním přesahem je zprostředkování atmosféry a reálií těžko dostupného a uchopitelného amerického Středozápadu.

Tulsa King: minirecenze

3. Gangs of London: druhá řada

Ultrabrutální britská gangsterka si ve své nekompromisnosti, syrovosti a akční choreografické preciznosti v ničem nezadá s některými jihokorejskými premianty žánru, ve kterém by člověk jen těžko hledal nějaké to odlehčení, neřkuli snad i humor. „Wickovská“ akce v pařížském klubu patří mezi nejlepší akční sekvence posledních let.

Gangs of London 2: minirecenze

4. The Roundup

Další z příkladných ukázek rozmanitosti jihokorejské kinematografie. Ve druhém Beomjoidosi se v jednu chvíli parta policejních parťáků žoviálně popichuje, aby se pár chvíli nato brutálně seřezali se svými zločineckými oponenty, kde dojde na zcela jiné popichování. A zas a znovu to výborně funguje. Dvojka nabídla také pozoruhodnou výpravu do novodobého Vietnamu, což je region extrémně nevyužívaný, silně specifický a rovněž i značně atraktivní.

The Roundup: minirecenze

5. Severní Marseilles

Další specifickou lokací jsou nepochybně severní oblasti a předměstí francouzské přístavní metropole Marseilles, kde se odehrává tato vynikající akční kriminálka, která asi definitivně připraví o iluze některé zastánce rozsáhlé integrace nepřizpůsobivých etnik a menšin. V jisté fázi tohoto procesu se totiž už přestane jednat o menšiny. Znepokojivý a důležitý film.

Severní Marseilles: minirecenze

Mezi nejočekávanější únorové seriály podle nás patří komediální retro drama Za světlými zítřky (od 17. 2., Apple TV+), druhá řada mysteriózního fantasy Carnival Row (od 17. 2., Prime Video), třetí řada dobrodružné podívané Outer Banks (od 23. 2., Netflix), komediální drama The Consultant (od 24. 2, Prime Video) a thriller Liaison (od 24. 2., Apple TV+). V rámci únorových filmových novinek se nejvíce těšíme na komediální drama Muž jménem Otto (od 2. 2., kina), dále na komiksovku Ant-Man a Wasp: Quantumania (od 16. 2., kina), také na drama Sharper (od 17. 2., Apple TV+) a ještě i na oceňované drama Velryba (od 23. 2., kina). A nejočekávanější únorové hry? Pro nás to je akční fantasy rpg Hogwarts Legacy (10. 2.), akční horor Returnal (15. 2., na pc) a válečná realtime strategie Company of Heroes 3 (23. 2.). Pravidelný měsíční zábavní servis je úspěšně u konce. Mějte se fajně a příště opět na počtenou.

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář