421. Páteční podvečerní… o letošních restech

Tradičním předvánočním tématem na Recenzone bývá dohánění zábavních restů za daný rok. A jak už to tak bývá, tak i letos se najde hned několik desítek titulů ze světa filmů, seriálů a her, které nám a jistě i mnoha ostatním milovníkům zábavy unikly. V následujících týdnech a měsících, které často bývají poněkud skoupější na zajímavé novinky a premiéry, jistě některé z těchto restů úspěšně smažeme. Zde je výběr těch nejzajímavějších titulů roku 2022, které dost možná minuly naše omezená spektra pozornosti. Přejeme příjemné a inspirativní počtení.

Nestihli jsme se podívat na akční komedii Ježek Sonic 2, ve které se s ultrarychlým animovaným ježkem opět utká Jim Carrey v roli Doktora Robotnika. Zajímáme se také o divácky i kasovně značně úspěšný horor Úsměv a rovněž i o hororovu komedii Fresh. Chtěli bychom se také vydat Na pivo do první linie, což je název filmu se Zacem Efronem v hlavní roli. Herec v této neotřelé podívané dopravuje zlatavý mok americkým vojákům do Vietnamu. Před pár lety jsme viděli jihokorejskou gangsterku Beomjoidosi. Ta nás velmi zaujala a stav zaujetí můžeme dále tříbit v pokračování filmu, které mělo premiéru letos a nám to nějakým nedopatřením zcela uniklo. Dále tu máme Nevyzpytatelné cesty boží. Nejen v reálném světě, ale i v tom filmovém. Španělské drama od progresivního tvůrce Oriola Paula, jenž se bude jako obvykle dotýkat žádané mysteriózní tematiky a jistě k tomu přidá i potřebnou porci silného napětí. Další zásadní rest pro nás představuje mysteriózní historické drama Kde zpívají raci. No a neviděli jsme ani vychvalovaný český originální snímek BANGER.. Ten by měl patřit k tomu nejlepšímu, co tuzemská filmová scéna vyprodukovala a byla by jistě škoda tento film nevidět.

Již delší dobu máme v našem bezedném pořadníku seriálovou adaptaci legendární akční série Halo. Chtěli bychom vidět i nadějný český projekt Král Šumavy: Fantom temného kraje, historickou minisérii, která by podle upoutávek a prvních ohlasů mohla patřit k tomu lepšímu z letošní bohaté české televizní produkce. V tajemných nekonečných snových světech stále čeká Sandman a jeho seriál, který se prý úspěšně pokusil převést slavnou komiksovou fantasy sérii do televizního média. A když už jsme u těch médií, tak jsme stále ještě neviděli hardcore sci-fi Médium, což považujeme za jeden z našich vůbec největších letošních restů. Těšíme se i na to, že si třeba zítra uděláme čas na korejskou dramatickou fantasy Zítra je taky den. Stále jsme se ani nepotkali s Advokátem, který jezdí svým stylovým Lincolnem. A již nějakou dobu nás čeká thrillerová Ďáblova hodina, prý jedna z nejlepších britských televizních novinek za poslední roky, což pro nás má -vzhledem k extrémní kvalitě tamní seriálové tvorby- velkou váhu. Nedávno jsme si vyhledali také seriál Medvěd. Ten by měl pojednávat nejen o hektické práci v kuchyni jednoho vyhlášeného chicagského lahůdkářství.

V letošním roce vyšel druhý díl rpg série Elex, částečného sci-fi nástupce legendární série Gothic, a ten bychom si určitě chtěli zahrát a pokud možno i dohrát. Podobně jako rogue-like titul Cult of the Lamb, v němž hráč pečuje o své ovečky v rámci jeho fanatického kultu. Naším dalším velkým restem je i námi podpořená česká historická adventura s prvkry rpg 1428: Shadows over Silesia, která již nějakou dobu čeká na spuštění ve složce v herním stolním počítači. Hodně nás zaujalo také tahové fantasy rpg King Arthur: Knight’s Tale, interaktivní horor The Quarry či dlouho očekávaná historická bojovka Mount & Blade II: Bannerlord. Rádi se také vydáme do nekonečných bojů Druhé světové války z odstřelovačské perspektivy ve vřele přijatém akčním titulu Sniper Elite 5. Těšíme se i na adventuru Syberia: The World Before, která prý exceluje jak v herních, tak i v příběhových kvalitách. A pak je tu ještě i Pentiment, silně originální a nápaditá historická adventura, která by neměla chybět v portfoliu zdolaných herních výzev letošního roku. Mějte se fajně, užívejte si vánoční svátky, bavte se při dohánění zábavních restů a příště opět na počtenou.

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář