400. Páteční podvečerní… o Pátečních podvečerních

Uplynuly takřka dva roky od posledního výročí a máme tu další jubileum pro sekci Páteční podvečerní, která obsahuje již rovných 400 epizod. V té dnešní budeme tradičně rekapitulovat a vybereme některé nejzajímavější, nejoriginálnější a nejlepší články v rámci této dlouholeté rubriky. Přejeme příjemné a inspirativní počtení během nového či staronového objevování obsahu článků o hrách, filmech, seriálech a knihách, které jsme pro vás za poslední léta připravili.

Začneme z ostra u jedněch z nejtradičnějších a nejděsivnějších protivníků, kteří se za poslední dekády objevují v popkulturních dílech. Ano, máme na mysli zombie. Ve 303. díle jsme sestavili seznam jednotlivých titulů, ve kterých hrají tyto kreatury ústřední roli. Ty z legendární série Resident Evil tradičně patří mezi nejstrašnější. Epizoda s pořadovým číslem 306 opětovně patřila dokumentům, přičemž jedním z těch nejlepších za poslední roky je nejen sportovní pecka The Last Dance. Jednou z nejnáročnějších Pátečních za poslední roky byla ta 316., ve které jsme důkladně zmapovali účast slavných herců ve hrách. Angažování hereckých hvězd do herních titulů má již dlouholetou tradici a v poslední době se jedná o zjevný trend. Občas se herním studiům povede i majstrštyk, tak jako tomu bylo v případě CD Projektu RED, kterému se povedlo do jedné z hlavních rolí očekávané hry Cyberpunk 2077 obsadit legendárního Keanu Reevese. Mezi další zásadní díly rubriky patří ještě epizoda 325 o žánru space opera, a také i Páteční s magickým číslem 333, jenž představuje již třetí díl nepravidelné minisérie o nejlepších novodobých plošinovkách.

Dalším ambiciózním článkem je ten o hereckých rodinných klanech, o nichž jsme psali ve 341. díle. Starou pravdu o jablku nepadajícím daleko od stromu potvrzují například Eastwoodovi, Washingtonovi, Skarsgårdovi a mnoho dalších rodin, ve kterých je na prvním místě herecké řemeslo. S číslem 343 máme spojenou návštěvu československých literárních vod. Konkrétně v oblasti fantastiky, jejímiž předními představiteli jsou například František Kotleta a Juraj Červenák. Díl 347 patřil podrobnému popsání historie jedné fenomenální herní série. Pětadvacetiletá cesta legendární značky Resident Evil od skromných začátků k celosvětové proslulosti je opravdu značně zajímavá a poutavá. Další historický výlet se spoustou zajímavostí najdete v epizodě 359, která je kompletně věnovaná jedinečným bondovkám. Málokterá série napříč zábavními odvětvími je tu s námi již takřka 60 let. Mnoho herních tipů a doporučení zase obdržíte v Páteční s číslem 363 v názvu. Je věnována oblíbenému žánru budovatelských strategií včetně nezapomenutelného a nedostižného Pharaoha.

Epizoda 369: druhý díl o neprávem zapomenutých a opomíjených hrách. Tato nepravidelná série nás hodně baví a tématu se hodláme opětovně věnovat i v budoucnu. Mezi další pozoruhodné Páteční z nedávné doby patří díly s čísly 382 a 387. Jsou zaměřené na historii herní série Dark Souls respektive na vybrané vikingské tituly. To je výběr některých nejzajímavějších epizod z posledních sta dílů rubriky Páteční podvečerní. Příští pátek načneme další stovku, která bude směřovat k novému velkému 500. jubileu. Pátečním podvečerním zdar! Mějte se fajně a příště opět na počtenou.

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář