296. Páteční podvečerní… o nejlepších červencových titulech na Recenzone

Červenec byl pro nás navzdory všem předpokladům bohatý na filmové projekce. Streamovací služby se postaraly u přísun zajímavých novinek, které v našem případě doplnilo dohánění některých méně očividných restů. Několik filmů se umístilo v hlavním žebříčku naší tradiční rekapitulační Páteční podvečerní, a jako obvykle budou doplněné i některými vynikajícími seriálovými tituly. Za ukončeným červencem se samozřejmě ohlédneme ještě více podrobně v předposledním odstavci. No a na závěr určíme i nejočekávanější srpnové tituly. Přejeme příjemné a inspirativní počtení.

1. The Morning Show

Slavné herecké trio excelující v silném televizním konceptu o jednom silném televizním konceptu. The Morning Show je s přehledem jedna z nejsilnějších značek platformy Apple TV+ a my budeme doufat, že s ní probouzející se televizní gigant předvede jen to nejlepší, tak jako v první sezóně. Zákulisí a první řada televizního studia nás velmi bavila už v Newsroom. The Morning Show je zatím více než plnohodnotný nástupce.

The Morning Show: minirecenze

2. Cesta šamana 5 – Karmadontova šachovnice

Ruský spisovatel Mahaněnko ve své propracované sáze sází 🙂 na postupné odhalovaní jednotlivých postupů, činností a zákonitostí z herního online světa. Pátý díl patří mezi nejlepší knihy série. Objevování, levelování a zápolení je na papíře takřka stejně zábavné jako totožné činnosti na našich herních monitorech či obrazovkách.

Cesta šamana 5: minirecenze

3. Better Call Saul: třetí řada

Vykutálený právník pokračuje respektive předznamenává své budoucí eskapády v Perníkovém tátovi a velmi dobře ho při tom doplňuje „řešitel problémů“ Mike, jenž disponuje svou vlastní plnohodnotnou příběhovou linií. Když oba borce podpoří silné vedlejší postavy včetně dobře známých tváří z původního seriálu, tak položí základ vytříbené dramatické podívané. Není to plnohodnotná náhrada staršího bráchy, ale nejsme zase tak daleko.

Better Call Saul 3: minirecenze

4. Palm Springs

Dobrých komedií je pomálu a těch výborných jako šafránu. Palm Springs pro nás je výborná komedie, která se letos umístí mezi žánrovými souputníky hodně vysoko. Vděčný koncept o cestování časem, perfektní ústřední duo, kopa nadhledu a příjemná letně svatební atmosféra. Tohle je sázka na komediální tutovku.

Palm Springs: minirecenze

5. Greyhound

Tom Hanks opět oprášil svou uniformu, velitelské schopnosti a bitevní dovednosti, a opět vytáhl do další druhoválečné bitvy. Tentokrát do námořní a setsakra napínavé, přesně po vzoru některých nejlepších válečných filmů o ponorkách. Nebezpečné stroje zde ovšem sehrávají roli ústředních oponentů. Pohled na bitvu z perspektivy posádky torpédoborce je hodně osvěžující.

Greyhound: minirecenze

Do hlavní pětky měla namířeno i mladá čarodějka Sabrina, ale nakonec to těsně nevyšlo. Třetí řada hororového seriálu o partě z Greendale a z čarodějné akademie nás opět velmi bavila. Je záhodno doporučit i některé další filmy, takže tady jsou. Velmi solidní podívanou pro celou rodinu je akční dobrodružná sci-fi komedie Ježek Sonic, ve které se spolu utkají James Marsden, Jim Carrey a samozřejmě i jeden extrémně rychlý cestovatel vesmírem. Někteří se jistě rádi podívají na ruský válečný snímek Ržev, v němž prožijeme jednu bolestnou kapitolu z východní druhoválečné fronty. Velká či spíše megalomanská bitva se strhne i ve sci-fi velkofilmu Godzilla II Král monster. A nezapomínejme ani na atmosférickou sci-fi kriminálku V měsíčním světle, která se odehrává v rozsáhlém časovém úseku několika dekád.

V červenci jsme moc „nedali“ hrám, takže se aspoň pojďme promptně podívat na nejočekávanější srpnové gamesy. Pro nás to jsou frenetická sci-fi akce Ghostrunner (6. 8.), česká budovatelská strategie Factorio (14. 8.) a postapo rpg Wasteland 3 (28. 8.). Co se filmů týče, tak nás nejvíce zajímá sci-fi thriller Projekt Power (14. 8.) a sci-fi horor Noví mutanti (27. 8.). A nejzajímavějším novým seriálem podle nás bude hororová fantasy Lovecraftova země (16. 8.). Na tyto tituly se můžeme těšit během druhé poloviny prázdnin. Mějte se krásně a příště opět na počtenou!

Naše hodnocení
Vaše hodnocení
[Celkem: 1   Průměr: 5/5]

Napsat komentář

Your email address will not be published.