221. Páteční podvečerní… o nejočekávanějších jarních filmech

Jaro už klepe na dveře a je nejvyšší čas probudit se ze zimního (filmového) spánku! První dva měsíce letošního roku byly na filmové pecky, na které se vyplatí zajít do kina, opravdu skoupé. Situace se ovšem začíná zlepšovat a nástup jara nebude pouze ve znamení prvních vlaštovek, ale i ve znamení nabitějších kinosálů. Už teď se dá zajít například na černohumorný akční thriller Mrazivá pomsta či na třetí díl animované série Jak vycvičit draka a příští týden bude mít zase premiéru francouzská komedie Co jsme komu zase udělali?. My dnes ovšem začneme hezky od březnových premiér, tak pojďme na to.

Hned první březnový týden (od 7. 3.) bude velmi nabitý. Premiéru bude mít jeden z letošních prvních blockbusterů, nová marvelovka Captain Marvel. Snímek nás docela zajímá a ikdyž nečekáme zázraky, tak by to mohla být ta ideální nenáročná zábava na letošní „rozjezd“ v kinech. Podstatně těžším kalibrem je na oscara mnohonásobně nominovaná road movie Zelená kniha, kterou jsme již měli tu čest vidět a vřele snímek doporučujeme. A vrátí se i nezničitelný Clint Eastwood! Hollywoodskému matadorovi už táhne na devadesátku, ale přesto natáčí další a další výborné filmy. V kriminálním thrilleru Pašerák (od 21. 3.) se ujal režie a ztvárnil i hlavní roli a podle prvních ohlasů se mu to všechno opět velmi povedlo. No a na konci měsíce (od 28. 3.) nás ještě čekají premiéry hororu My a survival thrilleru Arctic.

Na začátku dubna by nás mohla příjemně překvapit komiksovka Shazam! (od 4. 4.), což by mohla být pohodová nahláškovaná oddechovka. Z trochu jiného soudku bude horor Řbitov zvířátek, který vznikl na motivy stejnojmenného díla slavného spisovatele Stephena Kinga. V ten samý týden (od 11. 4.) dorazí oblíbený pekelník Hellboy (tentokrát v podání Davida Harboura) a jistě nám opět předvede, že neztratil nic ze svého silného kouzla osobnosti. Člověk by ani nevěřil, že od premiéry druhého filmového dílu uplynulo již více než deset let… A konec měsíce? Asi můžeme jmenovat jeden film za všechny. Premiéru bude mít komiksová týmovka Avengers: Endgame (od 25. 4.) a my jsme stejně jako všichni ostatní zvědaví na zakončení (?) této pozoruhodné série. Zvlášť po skvělém Infinity War.

Pohled na nadcházející filmové hity se nám opravdu zamlouvá. Máme se na co těšit a naše největší očekávání směřují právě k měsíci květnu. Jsme velmi zvědaví na komiksový akčňák Pokémon: Detektiv Pikachu, a také na životopisný snímek Tolkien (oba od 9. 5.). Uprostřed měsíce do kin vletí nekompromisní John Wick (od 16. 5.) a již potřetí bude demonstrovat své bojové dovednosti. Pro nás je to jeden z nejočekávanějších filmů roku. Do kin se po delší době vrátí i slavný herec Brad Pitt a to ve sci-fi thrilleru Ad Astra (od 23. 5.) , což je jeden z letošních černých koňů. Měsíc zakončíme v rytmu popu v životopisném dramatu Rocketman (od 30. 5.), které se zaměřuje na kariéru hudební ikony Eltona Johna. Čeká nás tolik skvělých filmů! Mějte se fajn, dobře se v kinech bavte a příště opět na počtenou!

Naše hodnocení
Vaše hodnocení
[Celkem: 2   Průměr: 5/5]

Napsat komentář

Your email address will not be published.