166. Páteční podvečerní… o nejlepších lednových titulech na Recenzone

      Po tradiční speciální sérii novoročních článků se opět vracíme do „normálního“ režimu a v první únorové Páteční podvečerní se ještě ohlédneme za těmi nejlepšími lednovými tituly. Takové filmové znalce jistě nepřekvapí, že mezi nimi zaujímají zásadní roli filmy, poněvadž se nám už nezadržitelně přibližuje vyhlašování prestižních Oscarů. Viděli jsem holt spoustu „oscarovek“ a většina z nich si své nominace opravdu zaslouží, ikdyž těch třináct nominací pro sci-fi drama Tvář vody je opravdu značně přepálené číslo. Veskrze se ale jedná o výtečné filmy, které si beze zbytku zaslouží svá vysoká umístění v našem hlavním lednovém žebříčku. Samozřejmě nabídneme i souhrn dalších výborných titulů a přehled nejočekávanějších únorových hitů, aby byl náš servis zcela kompletní. Přejeme příjemné a inspirativní počtení.

 

1. Call Me by Your Name (3 nominace na Oscara)

Ať už máte to nebo ono vyznání, tu nebo onu orientaci či tu nebo onu barvu, tak musíte uznat, že tento snímek prostě má své nepopiratelné kvality. Homosexuální filmové romance opravdu nepatří mezi námi preferované žánry, avšak tato konkrétní je skvěle natočená, skvěle zahraná, má silnou atmosféru, úchvatný soundtrack a bezvadně funguje v přenášení silných emocí na vnímavé diváky. Pokud získal Oscara lehce nadprůměrný Moonlight a nezíská ho tento výtečný film, tak je ve vesmíru něco špatně… 😀

Call Me by Your Name: minirecenze

 

2. Tři billboardy kousek za Ebbingem (7 nominací)

Ryzí filmařina. Nový počin britského režiséra a scénáristy Martina McDonagha je takřka ideální ukázkou určité krásné filmové „jednoduchosti“. Snímek ovšem má mnohem více vrstev, než se ze začátku zdá a každý zde jistě zaznamená některé zásadní přesahy. Místy až nečekaně podmanivá podívaná s bezkonkurenčními hereckými výkony. Veškeré nominace na prestižní filmové ceny jsou zasloužené.

Tři billboardy kousek za Ebbingem: minirecenze

 

3. Velká hra (1 nominace)

Výtečný procedurální film o těžkém výstupu jedné zajímavé osoby na profesní vrchol. Skoro jako od Scorseseho. Hodně se tam mluví (angličtinou nepolíbení volte dabing), hraje se tam (offline) poker, má to několik skvostných scén a ani na minutu to nenudí. Tři hlavní hvězdy hrají opravdu výborně a taková Jessica Chastain je nepochybně v životní herecké formě.

Velká hra: minirecenze

 

4. Hand of Fate 2

Všichni vášniví karbaníci, hráči a gambleři, račte vstoupit! Jako v každé spravné karetní hře i zde hraje (možná až moc) podstatnou roli prvek náhody, který bude spolehlivě testovat pevnost vašich nervů během několika desítek velkolepých příběhů. Kdyžtak si můžete „oddechnout“ v solidně zpracovaných soubojích. Ty mají sice jednoduchý a stále se opakující základ, ale nějak prostě neomrzí. Fajn hra.

Fand of Fate 2: minirecenze

 

5. Případ Nile Hilton

Velmi příjemné filmové „osvěžení“. A to v něm hraje prim jedna extrémně zatuchlá a korupcí nasáklá represivní složka, která má pomáhat a chránit. Ehm, policie. Egyptská „policie“. Anabáze jednoho jejího člena během vyhroceného Arabského jara je nesmírně zajímavou filmovou výpovědí o vnitřních poměrech v jedné geograficky krásné zemi s bohatou kulturou. Jen ti lidé, co to tam momentálně vedou… achich ouvej.

Případ Nile Hilton: minirecenze

 

     A co tu máme dál? Pokud by vám náš hlavní filmový výběr nestačil a rádi byste se rádi podívali na něco dalšího, tak se můžete mrknout na snímky jako je příjemné drama Lady Bird, již zmiňované sci-fi drama Tvář vody, dynamický akční thriller Dobrý časy či britský historický film Nejtemnější hodina, v němž herecky vyučuje úžasný Gary Oldman. Totální filmovou hegemonii v lednu alespoň částečně narušuje velmi dobrá třetí řada historické sci-fi epopeje Cizinka, která nás opět velmi dobře pobavila. Hráčům ještě doporučujeme napínavou hororovou plošinovku Little Nightmares, kterou navíc brzy rozšíří již třetí příběhový minidatadisk. No a zapálení knihomolové by si neměli nechat ujít závěrečný třetí díl české postapo trilogie SPAD od Františka Kotlety. Název knihy je Rázová vlna. Vedle nešlápnete ani s drsným (anti)superhrdinským komiksem s všeříkajícím názvem Kick-Ass: Nářez – Zabijačka.

 

   Na závěr provedeme nekompromisní selekci a vybereme pouze dva nejočekávanější únorové tituly pro dané odvětví. Mezi nadcházejícími filmy nás nejvíce zajímá historické drama Nit z přízraků (právě v kinech) a očekávaná komiksovka Černý Panter (od 15. 2.). Našimi seriálovými volbami jsou kyberpunková akční kriminálka Altered Carbon (dnes) a třetí řada hororové jízdy Ash vs Evil Dead (od 25. 2.). No a hodláme si zahrát vylepšenou edici původních Age of Empires (20. 2.) a samozřejmě také nejočekávanější hru roku, české historické rpgčko Kingdom Come: Deliverance (13. 2.). Bude to velká pecka. Snad se vám dnešní článek zamlouval. Přejeme co nejvíce zábavy u vámi vybraných titulů a příště opět na počtenou! 🙂

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář