142. Páteční podvečerní… o deseti nejočekávanějších podzimních hrách

 

       Blíží se nám nabušené herní období! Již za pár dní si budeme moci užít dámskou jízdu v akční adventuře Uncharted: The Lost Legacy a na konci srpna také vyjde datadisk War of the Chosen k jedné z nejlepších strategií posledních let, XCOM 2. Největší nápor na naše peněženky a volný čas ovšem přijde na podzim, kdy vychází enormní množství zajímavých her. My dnes vybereme rovnou desítku nejočekávanějších titulů, které nám budou zpříjemňovat nadcházející sychravé podzimní dny. Pojďme si tedy naplánovat nějaké ty prázdniny, dovolené a nemocenské. 🙂

 

1. Divinity: Original Sin II (14. září: pc, PS4, Xone)

První díl byl jednou z nejlepších her roku 2014 a nic nenasvědčuje tomu, že na tom nadcházející dvojka nebude letos podobně. Fortelné fantasy rpgčko od sympatického belgického studia Larian jsme jako mnoho dalších podpořili v úspěšné kampani na Kickstarteru a jsme si jistí, že to bude opět pecka. Předběžný přístup zásadně nevyužíváme, počkáme na plnou hru a hodláme si náležitě užít rozmáchlý příběh, propracovaný design a vytříbenou hratelnost.

2. Total War: Warhammer II (28. září: pc)

Již od dob prvního Medieval a Rome máme pro tuto sérii slabost. Ne všechny díly byly prvotřídní, některé jsme ani nehráli, avšak minulý díl s podtitulem Warhammer nás velmi solidně zabavil. Ohledně kombinace dvou značně odlišných tradičních univerz jsme byli poměrně skeptičtí, avšak tento nápad se ukázal být nápadem prozíravým. V průběhu podzimu si na další epizodu monumentálních fantasy bitev určitě najdeme čas.

3. Middle-Earth: Shadow of War (10. října: pc, PS4, Xone, iOS, Android)

A opět tu máme pokračování zavedené série. Druhý díl akčního rpgčka ze Středozemě láká na tamní skvostný svět, množství různých úkolů, a také na mnohem propracovanější systém vašich „osudových“ protivníků. První díl po čase sklouzl do poměrně těžkého stereotypu, čemuž by se dvojka mohla vyvarovat. Jsme také velmi zvědaví na připravované mobilní verze hry.

 

4. South Park: The Fractured but Whole (17. října: pc, PS4, Xone)

Hra s jedním s nejlepších názvů v historii (modří vědí…) byla dlouho odkládána, avšak letos na podzim se už konečně dočkáme vydání. Kromě atraktivního prostředí, atraktivního vizuálu, atraktivních postav a atraktivních hlášek čekáme také atraktivní rpg systém a atraktivní souboje, jimiž nás překvapil už první díl. Jistě to bude atraktivní hra. 🙂

5. Elex (17. října: pc, PS4, Xone)

Jedna z mála her našeho žebříčku, která nepatří do nějaké zavedené série. Elex od studia Piranha Bytes (Gothic, Risen) je ostatně i největším podzimním černým koněm. Tvůrcům našich oblíbených her věříme a první ukázky a trailery vypadají dobře – především po hratelnostní stránce. Ta grafická asi díru do světa neudělá, ale pokud bude hra zábavná, tak to rádi pomineme.

6. Assassin’s Creed Origins (27. října: pc, PS4, Xone)

V posledních dílech jednoho z nejvěhlasnějších herních cyklů se už ani moc nevyznáme. Bavil nás pirátský Assassin´s Creed, avšak londýnskou a pařížskou anabázi (byly ještě i další?) jsme neokusili a ani to už nemáme v plánu. Každoroční vydávání už spoustu z nás omrzelo a tradiční mapa s tísícem a jednou aktivitou spolehlivě odradila hned na začátku. Egyptský Assassin´s Creed ovšem z dosavadních ukázek působí jinak. Lépe. Úžasné starověké prostředí, znatelně vylepšený soubojový systém a nesvazující hratelnost se nám moc zamlouvají.

7. Wolfenstein II: The New Colossus (27. října: pc, PS4, Xone)

Pokračování dosavadní nejlepší střílečky této dekády je horkým adeptem na novou nejlepší střílečku této dekády. 🙂 Slavný lovec nacistů B. J. Blazkowicz znovu vyráží do akce (tentokrát na vozíku :D) a my od něj očekáváme dodání dlouhé poctivé oldschoolové řežby, která uspokojí naše agresivní choutky a zabijácké instinkty. Ups… a je to venku. :O

 

8. Call of Duty: WWII (3. listopadu: pc, PS4, Xone)

Přes Studenou válku, současné (blízkovýchodní) konflikty a bitvy budoucnosti se konečně vracíme tam, kde to všechno začalo. Nejslavnější střílečka se vrací do období Druhé světové války a my se už teď těšíme na nezaměnitelnou atmosféru tamních krutých bitev. Chceme především zábavu a nepotřebujeme realismus, ikdyž ta přítomnost afroamerických německých vojand (asi jen multiplayer) nás poměrně… překvapuje? 😀

9. Star Wars: Battlefront II (17. listopadu: pc, PS4, Xone)

Herních Star Wars není nikdy dost. Nový Battlefront navíc vypadá skvěle. Hra pro jednoho hráče nabídne kampaň za členku elitní imperiální jednotky, což je nám velmi po chuti. Jako obvykle můžeme čekat i do detailů propracovaný multiplayer. Máloco překoná frenetické davové bitvy v impozantních lokacích jednoho z našich oblíbených sci-fi univerz.

10. Vampyr (v průběhu listopadu: pc, PS4, Xone)

Všechna čest druhé hře, která nepatří mezi tituly zavedených sérii. Akční rpg Vampyr od studia Dontnod (Life is Strange) nás zaujalo především silnou atmosférou. Hra je zasazena do Londýna, který je stále jednou z nejvděčnějších herních lokací, a když se navíc jedná o Londýn roku 1918, v němž na celém světě naplno vypukla zákeřná Španělská chřipka? To zní skvěle. Přidejme ještě upíry a máme tu náběh na nezapomenutelný herní zážitek.

 

   Na závěr spolu s přáním pěkného víkendu přidáváme ještě seznam několika zajímavých titulů, které atakovaly umístění mezi top desítkou, ale těsně jim to nevyšlo: Destiny 2 (6. září: PS4 a Xone, 24. října: pc), Dishonored: Death of the Outsider (15. září: pc, PS4, Xone), Evil Within 2 (13. října: pc, PS4, Xone), Forza Motorsport 7 (3. října: pc, Xone) a Horizon Zero Dawn: The Frozen Wilds (7. listopadu: PS4).

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář