Life is Strange

Platforma: pc, ps3, ps4, x360, xone

     Jedna z nejemotivnějších her, co jsem kdy hrál. Life is Strange od studia Dontnod by se dalo charakterizovat jako interaktivní herní seriál s prvky adventury, ve kterém hraje prim především propracovaný příběh. Jeho hlavní postavou je osmnáctiletá dívka Maxine, studující na prestižní akademii Blackwell v oregonském městečku Arcadia Bay. Max je tichá a vnímavá slečna, která ráda pozoruje svět kolem sebe a především ho i velmi ráda fotí. Jednoho dne během tragického incidentu ve škole zjistí, že získala schopnost přetáčet čas a měnit tak budoucnost. Od tohoto momentu začíná Maxina pozoruhodná cesta napříč časem a prostorem, která navždy změní nejen její osud, ale i osud celé Arcadie Bay.

     Life is Strange je jiná hra, naprosto hodná svého názvu. V mnoha ohledech zvláštní a atypická, avšak také příjemně civilní a komorní, místy skoro až všední (jako ze života), místy velmi atmosférická, tak trochu i meditativní, a jak už sem podotýkal na začátku, tak především i emotivní. Poslední vlastnost je spojená především s tím, jak moc se vžijete do příběhu (což je popravdě velmi snadné) a necháte se jím unášet (pomůže i unikátní soundtrack). Life is Strange je založená na hráčských rozhodnutích, která jsou mnohdy značně obtížná, poněvadž mají velký dopad na následný průběh děje. Jedná se o dílo, jenž dokazuje, že i herní tituly se v ohledu narativních kvalit mohou směle měřit s těmi filmovými. Nebo je i předčit. Velmi důležitá a dost možná i průlomová hra, kterou by si měl zahrát každý, ať už se považuje za hráče nebo ne.

Trailer

Minimální HW konfigurace: Windows Vista 32 Bit, Intel Core 2 Duo E4400 2 GHz , 2 GB RAM, GeForce 315 nebo Radeon HD 5450

 

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář