Wasteland 2

Platforma: pc

Wasteland 2 je poctivým oldschool postapo rpgčkem od Briana Farga a jeho studia InXile Entertainment. Po tvorbě Vaší čtyřčlenné družiny rangerů, kterou lze následně rozšířit o další členy, a krátkém úvodním intru, budete vrženi do nukleární válkou zpustošené Arizony. Postavám lze v průběhu Vašeho putování po poměrně uzavřených lokacích vylepšovat jejich hlavní dovednosti (síla, štěstí, charisma…) a také vedlejší skilly (zbraňové dovednosti, páčení zámků, první pomoc, zaříkávání zvířat…).

Jak už bývá v dobrých rpg zvykem, můžete vyjma hlavní, zhruba třicetihodinové příběhové linky, plnit spoustu vedlejších rozmanitých úkolů a užívat si při tom zábavných tahových soubojů. Svět Wastelandu je poset množstvím různých frakcí (bandité, milice. sektáři, domorodci), s nimiž budete vést enormní množství zpravidla nedabovaných dialogů s minimem voleb. Přiznávám se, že po čase sem už některé dialogy jen odklikával, poněvadž číst pořád dokola ty samé obměněné texty od několika různých postav skutečně není zábava.

Po grafické stránce Wasteland 2 rozhodně neoslní a občas si budete připadat jako byste se vrátili v čase o deset let nazpět. Hra byla v době vydaní špatně optimalizovaná a plná bugů, což pravděpodobně opraví následné patche, jak už je v dnešní době nedoladěných titulů zvykem. Po zvukové a hudební stránce naopak není co vytknout.

Minimální HW konfigurace: Windows 7/8/XP/Vista (32 nebo 64 bit), Intel Core 2 Duo 2,4 GHz, 4 GB RAM, NVIDIA GeForce GTX 260 nebo Radeon HD 4850 (512 MB VRAM)
Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář