The Mandalorian

Největší chybou tohoto seriálu z univerza Hvězdných válek bylo rozhodnutí, že se bude uvolňovat jedna epizoda za týden v onom dávno předběhnutém staromódním formátu. Toho bych se příště určitě vyvaroval. Co se samotného seriálu týče, tak ten představuje hotové pohlazení po duši fanouška nejznámější sci-fi ságy. Po několika rozpačitých filmech jsme se konečně dočkali pořádného sci-fi dobrodružství se sympatickými a VÝRAZNÝMI postavami.

Silná charaktery nás budou provázet v osmi dílech, které spojuje příběh o tajemném nájemném lovci Mandalorianovi, jenž během svých výprav za tučnou kořistí nalezne zcela nové poslání. A to úplně nekoresponduje s jeho morálním „nastavením“ a jeho přísným kodexem. Příjemně krátké díly (okolo půl hodiny) jsou nabité akcí, vynikajícími triky, množstvím odkazů, a občas se dočkáme i funkčního humoru.

The Mandalorian přináší onen žádaný feeling Hvězdných válek, který mi v nedávných filmech docela chyběl. Určitě pomohlo jisté zjednodušení v rámci příběhu, svižný seriálový formát, a také utlumení přehnané snahy o nějakou osudovost. První řada mi opravdu sedla a navnazení na budoucí, ještě vybroušenější, sezóny je v mém případě značné.

Naše hodnocení
Vaše hodnocení
[Celkem: 1    Průměr: 4/5]

Napsat komentář

Your email address will not be published.