The Batman

Velmi dobrý start nové série s oblíbeným komiksovým hrdinou, který působí v legendárním městě Gotham. To je ještě nekompromisnější a brutálnější než obvykle, což koresponduje i s celkovým ponurým laděním nového Batmana. Tentokrát se v rámci žánru jedná o noirovou akční kriminálku o takřka tříhodinové délce, během které se nastolí zbrusu nové reálie temného komiksového univerza. Jejich středobodem je spolu se zmiňovaným Gothamem i samotná postava Batmana, kterou tentokrát ztvárnil Robert Pattinson. Ten rozhodně nezklamal a řadí se mezi ty nejlepší představitele kultovní role jako jsou Michael Keaton a Christian Bale.

V relativně jednoduché, avšak značně atraktivně podané zápletce si na město došlápne padouch Riddler, který si libuje ve všemožných hádankách. A rád je i doplňuje o smrtonosné rébusy ve stylu Saw, které mají zpravidla fatální následky pro jejich nedobrovolné luštitele. Mezi ně bude patřit početná řádka zkorumpovaných představitelů městské a policejní moci, jejichž hamižné ambice sahají hluboko do městského podsvětí. V temných zákoutích a zapomenutých uličkách, kam slušní lidé nechodí, je ovšem jako doma i Batman, který brzy zjistí, že je Riddlerovo smrtící běsnění úzce spojené i s ním samotným. O další silnou motivaci k dopadení padoucha tudíž není nouze.

Režisér a scénárista Matt Reeves (závěrečné dva díly novodobé trilogie Planety opic) velmi solidně pracuje s postavami, dobře zvládá i akci a daří se mu spolu s jeho týmem zprostředkovat i podmanivý audiovizuál, který sem tam přebijí i samotný obsah. Působivý vizuální kabátek tedy zároveň funguje i jako konstantní atraktivní prvek, který spolehlivě vypomůže a zaujme v případě méně záživných dějových pasáží. Těch je ovšem minimální množství. Nový Batman je totiž celistvou atmosférickou podívanou s plejádou pamětihodných postav (Tučňák, komisař Gordon, Catwoman), která má svůj specifický styl a patří mezi ty nejlepší filmy od DC Comics za poslední roky.

P.S: Absence eRkového ratingu je jednou z největších vad na kráse filmu.

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář