Texas Rising (Hrdinové od Alama)

     Další z výborných historických minisérií od stanice History Channel. Texas Rising se odehrává ve třicátých letech devatenáctého století v americkém Texasu, který tehdy bylo vším, jen ne klidným a bezpečným územím. Lidé z této oblasti vyhlásili nezávislost na Mexiku, avšak svobodu si museli tvrdě vybojovat. Ať už proti nekompromisně postupující mexické armádě či proti kmenům plundrujících Komančů.

      Děj Texas Rising začíná porážkou americké posádky legendární pevnosti Alamo (odtud nepřesný český název seriálu) a končí událostmi po vítězné bitvě u San Jacinta, díky které získal Texas křehkou nezávislost. Hlavními postavami, včetně vůdců obou hlavních táborů, generála  Houstona (Bill Paxton) a mexického vojevůdce Santa Anny (Olivier Martinez), jsou první texasští rangeři. Ti se účastnili veškerých bitev jako kavalérie a sehráli mnohdy velmi významnou roli.

     S kvalitami minisérie jsem spokojen. Zprostředkované události by sice vystačily s menším počtem dílů a vedlejších a romantických linií je tu možná až zbytečně moc, ale jinak je Texas Rising velmi hodnotný titul. Výpravný, nadstandardně herecky obsazený a na western také správně drsný. Oceňuji i vysokou míru autentičnosti – například smrt byla v tehdejších dobách velmi častá a lidé ji brali v podstatě jako samozřejmost, což je v jednotlivých epizodách jasně patrné.

 

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář