Tainted Grail: Pád Avalonu

Průměrná délka jedné hry: 120 minut, počet hráčů: 1-4, věk: 12+

Tainted Grail je mohutná desková fantasy hra, která je určená pro jednoho až čtyři hráče. Mnohem více si hru užije spíše menší počet hráčů a úplně nejvíce se tento fortelný titul hodí pro solitéry. Příběh se odehrává v artušovském univerzu, které ovšem ani zdaleka nepřipomíná nějakou pohádku, jelikož se jedná o značně temnou a brutální verzi slavného fantasy světa. Ostatně i celý příběh, který spolu s herními možnostmi obsahuje rozsáhlá příběhová kniha, patří mezi to nejlepší, co tato hra nabízí.

Hratelnost spočívá v objevování a prozkoumávání zmiňovaného světa, který se na herním plánu skládá z velkých karet obsahujících nákres, popis a možnosti dané lokace. V těch se vyskytují tajemné menhiry, které tvoří jádro herního designu. Samozřejmostí je několik hratelných postav, a také propracovaný bojový a diplomatický systém, avšak největší předností hry je jednoznačně právě onen průzkum temného, krásného a dynamického světa. Ten nabízí doslova kvantum zajímavých příležitostí a událostí spolu s bohatou historií a mytologií.

Tainted Grail je především příběhová hra, kterou si lze v rámci sólového hraní upravit podle libosti a věnovat se právě těm činnostem, jež hráči nejvíce vyhovují. Osobně mě nejvíce bavilo zkoumat jednotlivé propracované lokace pomocí textových možností ve skvostné příběhové knize, která je vlastně jedním velkým gamebookem. Tato mnohavrstevná deskovka by v portfoliu náročnějšího hráče neměla chybět. V obrovské krabici se skrývají desítky až stovky hodin napínavé a atmosférické zábavy.

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář