Stasis: Bone Totem

Plaftorma: pc

Stasis: Bone Totem je nepřímé pokračování izometrické adventury Stasis z roku 2015 od studia The Brotherhood, za kterým stojí bratské duo herních vývojářů Bischoffových. Z vesmírné lodi se tentokrát příběh přesune na těžební mořskou plošinu, pod kterou se nachází rozlehlá podmořská výzkumná stanice a spousta dalších pozoruhodných prostor a lokací. Právě do tohoto tajuplného prostředí z ne zcela známých důvodů zavítá manželská dvojice Mac a Charlie, kteří budou mít k dispozici i šikovného medvědího robota Mosese. Trojice postav se brzy po připlutí rozdělí a začne prozkoumávat brutálně atmosférické prostředí zdánlivě opuštěné základny.

Mac používá k interakci s předměty a prostředím sílu, Charlie dokáže zkombinovat dvojici různých předmětů a Moses se zase vyzná v hackování a dokáže se vtěsnat do hůře přístupných prostor. I přes oddělení hlavních postav si mezi sebou mohou všichni členové hlavního tria přesouvat předměty a pomáhat si tak v postupu ve svých lokacích. Perfektně to funguje a celkově se jedná a chytrý designový prvek, který ale částečně může za jedinou chybku hry: možnost herních záseků, kdy není jasné, s jakou postavou je momentálně možné postupovat dále. Na druhou stranu tuto nedotaženost řeší možnost zvýrazňování akčních bodů a interakčních míst, což je velký skok kupředu oproti původní hře.

Jedinečná syrová atmosféra se silným hororovým přesahem, neotřelá hratelnost s pořádnou porcí originality, několik výrazných postav s perfektním dabingem a mnohavrstevný gradující příběh s precizně zprostředkovanou podprahovou linií o ztrátě potomka. Stasis: Bone Totem navíc na závěr přinese i více než uspokojivou a emocemi oplývající herní katarzi. Za mě asi nejpříjemnější herní překvapení roku 2023. Celkově vynikající hra, která má potenciál zaujmout široké spektrum hráčské komunity.

Trailer

Minimální HW konfigurace: Windows 10, Intel Core i3 2,50 GHz, 4 GB RAM, grafická karta s DX11 a 2GB paměti, 16 GB volného místa na disku

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář