SpellForce: Conquest of Eo

Platforma: pc

Ve strategické sérii Spellforce se odjakživa snoubil rpg žánr se strategickou formou, která v nejnovější epizodě s podtitulem Conquest of Eo získala tahovou podobu, která je silně inspirovaná legendární sérií Heroes of Might & Magic anebo novější značkou King´s Bounty. Obrovský fantasy svět k prozkoumání s velkou mírou volnosti vždy hráče lákal a nejinak tomu je i v případě této hry, která univerzální a léty prověřený herní koncept doplňuje o několik zajímavých novinek.

Mezi ně patří například propracovaná správa hlavní hráčovy věže, v níž lze navolit a ovlivňovat množství několika hlavních veličin (mana, moudrost, efektivita), jejichž produkce je následně přetavena do výzkumu, využívání kouzel či do rozšiřování vlivu hlavní základny. Podstatnou evolucí prošel i systém správy jednotlivých hrdinů, jejichž směřování, výbavu i schopnosti lze podstatně lépe modifikovat a určovat. A stejné věci lze provádět i u početných řadových jednotek, přičemž tato možnost skutečně rozšiřuje již tak rozsáhlé herní možnosti (budování základny, tvorba předmětů a vylepšení, nábor jednotek, obchod a interakce s okolními městy), které od počátku částečně definuje volba startovní lokace a hráčova specializace.

Na obrovské herní mapě se vyskytuje spousta sídel, lokací či dalších bodů zájmu, které lze navštívit a provádět v jejich rámci všemožné bojové, obchodní čí úkolové interakce. I v případě SpellForce: Conquest of Eo platí stará známá pravda o tom, že v první řadě jde v tomto titulu o samotnou rozvětvenou cestu a až v té druhé o nějaký přesně daný cíl, byť lze hru i dokončit. Duch starých dobrých Heroes zde opět ožívá a ikdyž hra trpí určitými neduhy či standardními znaky žánru (po čase repetitivnost, omezené možnosti bojové fáze, přemíra možností strategické fáze), tak se celkově jedná o vysoce kvalitní titul, který posouvá značku Spellforce na momentální strategické výsluní.

Finální trailer

Minimální HW konfigurace: Windows 10, Intel Core i5-4690K, 8 GB RAM, GeForce GTX 1050 Ti nebo Radeon RX 570, 9 GB volného místa na disku

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář