Přísežný meč

     Druhý díl komiksové série, za níž stojí slavný spisovatel G.R.R. Martin, je podobně jako jednička výborný komiks, který jistě potěší všechny čtenáře, čekající na šestý díl slavnější knižní série Hra o Trůny. Přísežný meč se opět odehrává v Západozemí, konkrétně v okolí hradu Nezlom, jehož pánovi lordu Eustácovi slouží Duncan, potulný rytíř, který si vydobyl ostruhy (a život) na nezapomenutelném rytířském turnaji v prvním díle.

      Děj točící se okolo sporu dvou sousedících lordů je značně komorní a postav je v něm pomálu, avšak o to ucelenějším dojmem působí, a čtení krásně odsýpá. Oproti jedničce mnohem více prostoru zabírají Duncanovy snové pasáže, a také různé flashbacky, které do knihy dobře zapadají – rozhodně nepředstavují rušivý element či pouhý doplněk hlavního příběhu, ale tvoří plnohodnotnou součást knihy.

     Komiks celkově není moc akční, vyjma samotného souboje na závěr a některých retrospektivních záběrů z dávných bitev, ale i tak vůbec nenudí. Je to dobře napsané, nakreslené a zadaptované dílo, jenž sice díru do světa komiksových knih neudělá, ale své fanoušky si zcela jistě najde. Stejně jako v případě jedničky dáváme sice slabší, ale stále čtyři hvězdy, a už nyní se těšíme na trojku. A možná v ní uvidíme i legendární Zeď na severu… 🙂

 

pr web str

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář