Ozark: třetí řada

Dosavadní nejlepší řada seriálu. I první dvě série byly velmi povedené, ale až ta třetí v pořadí Ozark definitivně posouvá k tomu nejlepšímu, na co můžeme v rámci žánru narazit (Perníkový táta). Zajímavých motivů a nových zápletek je v této sérii nepočítaně. Čím dál více komplikovaný vztah ústřední manželské dvojice. Příjezd nevyzpytatelného a psychicky labilního Wendyina bratra (v podání skvělého Toma Pelphreyho). Rozšiřování „firemního“ portfolia. Nepříjemná FBI v zádech. Konflikt s nebezpečnou právničkou Helen. Ne zcela chtěné výlety za mexickou hranici a mnohem větší zapojení Byrdovic nekompromisního šéfa.

Třetí řada překypuje obsahem a opravdu se zde nekoná nějaký pomalejší rozjezd či výplňové epizody uprostřed řady. Jede se naplno už od začátku přes střed až k perfektnímu konci. Dost možná nejzajímavější epizodou je paradoxně ta nejpozvolnější devátá, kde se sourozenecká dvojice „vydá na výlet“. Opravdu zdrcující a emotivně nesmírně vypjatý díl, který si v ničem nezadá s těmi nejlepšími počiny v kategorii televizních dramat. Ozark je celkově samozřejmě žánrově mnohem koplexnější a momentálně patří mezi tu nejužší seriálovou špičku.

Seriál vyniká i díky excelentním hercům. Tady se hraje skutečně ta nejvyšší herecká liga, o čemž svědčí i zatím největší počet nominací na Zlatý globus (4), včetně ceny pro nejlepší dramatický seriál. Žádná z nominaci bohužel nebyla proměněna, avšak nutno dodat, že letos byla konkurence opravdu bezprecedentně drtivá (Koruna). Čtvrtá řada by měla mít premiéru ještě letos. Bude poslední a bude ji tvořit nadstandardních 14 epizod. Tak uvidíme.

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář