Owlboy

Platforma: pc

     Owlboy je fantasy plošinovka od norského herního studia D-Pad Studio, která se odehrává v zemi létajících ostrovů obývaných rasou sovích lidí. Jedním z nich je i mladý Otus, jenž bydlí ve vesnici Vellie. Ta je krátce po startu hry napadena piráty, jejichž vůdce chce posléze vytáhnout i na hlavní město Advent. Otus se se svým přítelem Geddym vydává na cestu, aby obyvatele Adventu zachránil.

      Geddy je prvním z parťáků, které může Otus nosit, a to doslova. Hráč ovládá jak Otuse, který létá skrz úrovněmi, tak i jeho společníka, který plní funkci hlavní zbraně a střílí po nepřátelích, předmětech či překážkách. Geddy má k dispozici slabší rychlopalnou plazmovou pistoli, přičemž v průběhu hry se zpřístupní další dva parťáci s jinými druhy zbraní. Všechny tři parťáky lze libovolně střídat a je to i nezbytné, poněvadž průchod úrovněmi vyžaduje jejich kombinování. Lokace jsou doslova poseté řadovými nepřáteli a bossy, kteří bývají i dost tuzí. Obtížnost je celkově spíše nadprůměrná a občas jsem některé pasáže poměrně často opakoval. V úrovních lze také získavat cenné mince, za něž lze ve speciálním obchodě získat například vylepšení počtu životů.

      Owlboy je další z mnoha plošinovek, která sází na pixel-artovou retro stylizaci a musím říct, že to je dost možná jedna z nejkrásnějších her s tímto typem grafiky. Veškeré lokace, postavy a předměty ve hře vypadají náramně. No a hratelnost je také výtečná. Díky častému střídání hratelnostních prvků se budete bavit po celou dobu, což je v případě Owlboye i více než deset hodin. Rozhodně to je jedna z letošních nejlepších plošinovek.

 

Úvod hry

Doporučená HW konfigurace: Windows XP (32Bit), Intel Pentium 4 3,46 GHz, 2 GB RAM, NVIDIA GeForce GT 120 nebo Radeon HD 4550

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář