Nebe v plamenech

Průměrná délka jedné hry: 30-45 minut, počet hráčů: 1, věk: 10+

Nebe v plamenech je česká sci-fi desková hra od autora Tomáše Uhlíře. Ten se během vymýšlení hry jistě inspiroval u filmu Den nezávislosti, který je ze hry jasně a silně „cítit“. Mimozemská invaze na matičku Zemi zde probíhá na modulárním podlouhlém herním plánu, který sestává z několika zásadních zón, přičemž spodní část plánu tvoří hráčova pozemní základna a na horní části se vyskytuje mateřská mimozemská loď. No a ta se postupně a nezadržitelně posouvá oblohou dolů (během čehož hráči konstantně škodí) až do nebezpečné zóny nad městem, jejíž dosažení znamená konec hry.

Hráč se brání pomocí pěti klasických kostek(dvě bílé přehazovací a tři šedé základní), které umisťuje do prostředí základny, kde plní různorodé funkce: od výzkumu v laboratoři (pomocí kterého lze vyhrát hru při dosažení nejvyššího pole na zelené stupnici) přes produkci energie (žlutá stupnice) a výrobu pomocných robotů až po hloubení spodních pater základny pomocí rypadla a vysílání stíhaček proti nepřátelským řadovým letounům. Tyto jinozemské útočné lodě představují další ústřední prvek hry, jelikož taková luxusní lahodná šestka na kostce sice přidá spoustu bodů do některé z kýžených aktivit, ale zároveň o stejný počet polí posune nepřátelského stíhače blíže dolů k základně, které může způsobit nenávratné poškození (na červené stupnici).

Hra je díky množství scénářů a rozvětvené variabilní kampani, která navíc nabídne i komiksově vyprávěný příběh, pokaždé jiná a lze ji podle libosti modifikovat a ovlivňovat obtížnost díky mnohým dílkům měst, oboustranným sekcím oblohy a spoustě rozličných postav oplývajících odlišnými schopnostmi. Nebe v plamenech je krásným příkladem titulu s poutavým a v jádru jednoduchým herním designem, jenž ovšem dokáže zprostředkovat tunu herních možností. Jedna z těch ideálních vstupních her pro deskoherní solitéry.

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář